1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Чемпіони з глибинки: організатор «Street Workout Fest» розповів про спортивну культуру на Закарпатті / ФОТО

29.06.2016 10:50 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Незабаром у м. Рахів пройде чемпіонат Закарпатської області зі Street Workout. 3 липня тут відбиратимуть кращих спортсменів із цього вуличного виду спорту для участі у чемпіонаті України.

Про змагання та особливості здорового способу життя закарпатців розповів головний організатор, ідейний натхненник воркауту на Закарпатті Юрій Мойсенюк.

 

Юрію, розкажи про себе, чим займаєшся та як розпочалась твоя діяльність у спорті.

Я народився і виріс у селищі Великий Бичків, на Рахівщині, у звичайній роботящій сім’ї. Батьки завжди хотіли дати мені хороше та здорове майбутнє. Зараз я і сам працюю, не покладаючи рук, щоб досягати своїх мрій. Займаюсь тренуванням як себе, так і дітей, бо вже маю спортивні навики, які можу передавати іншим. Дуже люблю спорт і почалося все з раннього дитинства. Батько мій мріяв про спортивного сина, тому змалку водив мене на різні спортивні заходи, записував у спортивні гуртки, аби бодай щось я собі вибрав. Незабаром я зрозумів, що робота на перекладині і спортивних брусах приносить мені більше за все задоволення і цим я хочу займатись.

 

Чому саме воркаут, чим він приваблює і що дає людині?

Воркаут - це вуличний спорт, а я звик займатися на вулиці. Діти завжди рвуться погуляти чи провести час на вулиці. А якщо там є снаряди (в принципі для воркаута вони є всюди), то і займання цим чудовим видом спорту виходять завжди цікавими. У цьому спорті ще дуже важлива імпровізація - якщо ти нею володієш, то тренування перетворюються на чудесну гру. Займатися воркаутом цікаво та безпечно, тому мій вибір і припав на нього.

 

Як розпочалась історія із розвитку воркаута на Закарпатті і зокрема на Рахівщині? Як створювалась школа у Великому Бичкові?

Історія воркаута старіша, ніж сама назва. Ми всі змалку тренувались в школах та на подвір’ях, виконували різні елементи на турніках і брусах. І тільки потім дізналися, що займаємось воркаутом, коли з Америки принесли цю назву. Вже десь років вісім на Закарпатті воркаут розвивається як спорт, який приносить задоволення. У Великому Бичкові після проведення чемпіонату 2015 діти самі прийшли у селищну раду просити, щоб я став їхнім тренером. До того місцева влада зробила спортивний зал для своїх мешканців у будинку культури, у ньому і почалася підготовка та навчання дітей стріт воркауту.

 

Скільки приблизно людей задіяні у активному розвитку воркаута на Закарпатті та у Великому Бичкові зокрема? Скільки тренерів, учасників, учнів.

Важко сказати, скільки людей задіяно. Можу впевнено тільки сказати, що зовсім небагато тих, хто проявляє ініціативу для тренувань і розвитку цього спорту, адже це не прибуткова справа. Зараз ми маємо хороших тренерів у Хусті, Мукачеві, Ужгороді та Великому Бичкові. Тренерів у Закарпатті біля десяти, а у Великому Бичкові я і мій колега Іван Шундерюк. Дітей у Великому Бичкові, які займаються воркаутом вже більше ста. Така ж приблизно кількість і у цілій області разом. Так що Бичків дуже стрімко прогресує.

 

Які вже є успіхи у твоїх колег із Рахівщини, в учнів вашої школи? У яких найбільших спортивних подіях брали участь та чого досягали? Назви основних місцевих спортсменів, на яких новачкам варто рівнятись.

Наші спортсмени вже брали участь у Львівському чемпіонаті, присвяченому відкриттю літнього сезону цього року. Тут показали непогані результати. На фестивалі здорового способу життя в Ужгороді наша команда була найчисельніша. У категорії фрістайл наш спортсмен Василь Орест зайняв третє місце. Показові виступи мали і дівчата, серед яких Олександра Романик стала першою.

Рівнятись, звичайно, є на кого, адже мотивованих спортсменів з’являється все більше. Тут хотілося б виділити великобичківця Івана Григорчука, який цьогоріч став чемпіоном України з армреслінгу, проте починав свою спортивну кар’єру саме із воркаута.

 

Дай кілька порад початківцям та тим, хто хотів би зайнятись спортом, можливо воркаутом. З чого почати, яких принципів дотримуєшся власне ти і як не закинути тренування через поточні справи та зайнятість?

Найголовніше це бажання тренуватися. Аби досягти успіху, тренування слід починати тоді, коли всі ще сплять. Слід кожен день старатися дати тілу хоча б якісь фізичні навантаження. Перевагу у воркауті слід надавати перекладині як одному з основних снарядів.

Мене, наприклад, мотивує бажання перемоги, прагнення покращити свій фізичний стан і не тільки. Сам спортсмен і його успіхи вже мають бути мотиватором для інших.

 

Нещодавно ви заснували благодійний фонд «Здорова та успішна молодь». Для чого він призначений, які має цілі та що вже зробив?

Фонд ми створили для того, щоб організувати заняття для молоді, зокрема проблемної. Своєю роботою намагаємося розвивати спортивну культуру, будуємо спортивні площадки – одну завершили у Великому Бичкові, ще одна незабаром планується. Для дітей наші заняття зовсім безкоштовні, причому ми вчимо розвиватись не лише фізично, а й духовно, допомагати тим, хто цього потребує. Вчимо, що коли людині важко, треба підставляти плече, а не ногу. Крім того вже два роки власним коштом чистимо, фарбуємо та підтримуємо у належному стані майданчики у школах Великого Бичкова, плануємо збільшувати їх кількість.

 

3 липня у м. Рахів відбудеться чемпіонат Закарпатської області із воркауту. Як з’явилась сама ідея перенести чемпіонат у найвіддаленіший куток Закарпаття і з якими труднощами довелось зіткнутися?

Вибрати Рахів вирішили тому, що тут є велика потреба підтримки молоді, її розвитку, залучення юнаків та дівчат до занять спортом. Підлітки зараз часто займаються не зовсім корисними речами. Ми ж хочемо спрямувати юнацьку енергію у позитивне русло. Після чемпіонату Закарпаття минулого року, який провели у Великому Бичкові, бачимо позитивну тенденцію тут, тому хочемо долучити і рахівську молодь до нашого руху.

Проведення чемпіонату організовували спочатку власними силами та коштами. Пізніше, коли наша робота отримала значного розголосу в районі та області, до підтримки долучилась і міська та районна влада. Вони пообіцяли допомогти із розміщенням, харчуванням учасників, призовим фондом, рекламою тощо. А найважче було, мабуть, зібрати у нашому районі спортсменів, професійних суддів, адже тут є певні складнощі із добиранням до Рахівщини з інших областей та міст Закарпаття.

 

Що цікавого приготували для учасників фестивалю та глядачів?

З цікавого у нас, звісно, видовищні командні виступи учасників - як хлопців, так і дівчат. Вони, до речі, не так давно почали тренуватись, але те, що вже показують, вражає! Дівчата, крім спортивних вправ, обіцяють здивувати публіку і культурно-розважальною програмою, своїм співом. А для учасників головним подарунком стане запрошений спеціальний гість – президент світової організації Street Workout - Денис Мінін, з якого в Україні власне і почалося масове захоплення цим видом спорту. Думаю, його присутність, його приклад надихнуть спортсменів на подальші успіхи.

 

Скільки попередньо планується учасників на змаганнях та з яких областей, міст України?

На чемпіонаті будуть учасники із різних районів Закарпаття, з Хмельницького, Львова, Кременчука та Дніпра. Проте відбір на участь у чемпіонаті України проводитимемо тільки серед закарпатських спортсменів. Загалом тільки їх у нас буде більше 60!

 

Що хочеш побажати учасникам, гостям фестивалю «Street Workout Fest» у м. Рахів та просто активним людям?

Учасникам, звичайно ж, віри у себе, сили на змаганнях та впевненості у тому, що роблять. Ну і традиційно - перемоги. А всіх інших запрошую долучатись до культурно-спортивного руху, адже бути здоровим то здорово!

Читайте на ГК:На межі життя та смерті: на Закарпатті медики "екстренки" витягли "з того світу" новонароджене дитя (ФОТО)
Читайте на ГК:Мальовничий куточок у полоні вогню: на Рахівщині "пекельне" явище охопило будинок (ФОТО)
Читайте на ГК:Налякані батьки, дитина не дихає, ситуація критична: закарпатські медики врятували життя немовляти (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська