1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

ЗНО-2016 у деталях: коментар закарпатського фахівця

24.06.2016 13:39 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Учасники мали право складати тести не більше, ніж з чотирьох предметів. Обов’язковою була українська мова та література, математика та історія України – на вибір.

Учасники мали право складати тести не більше, ніж з чотирьох предметів. Обов’язковою була  українська мова та література, математика та історія України – на вибір.

Процес підготовки та складання зовнішнього незалежного оцінювання знань учнів 11 класів прокоментувала головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної і середньої, інклюзивної та позашкільної освіти Департаменту освіти та науки Закарпатської ОДА Олеся Греба.

Підготовка до складання ЗНО розпочалась у жовтні 2015 року. Вже тоді готуються нормативні документи, тести та поточна підготовка. У порівнянні з минулими роками, суттєвих змін у процедурі складання ЗНО не відбулось.

Учасники мали право складати тести не більше, ніж з чотирьох предметів. Обов’язковою була  українська мова та література, математика та історія України – на вибір.

До участі у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови зареєструвались більше дев’яти тисяч закарпатців. Найбільша кількість учнів обрали для себе математику, біологію та іноземну мову. Близько 1,5 тисяч осіб складали тести мовою нац. меншин.

Процент явки становить близько 95% учнів. Найнижча явка була з російської мови, найбільша – з української мови. Близько десяти абітурієнтів було вилучено через використання електронних носіїв.

Прокоментувала спеціаліст і ситуацію із замінуванням ЗОШ №19. Після повідомлення про замінування зарахувати тестування погодились 58 осіб. На додаткову сесію зареєструвались 113. Олеся Греба підкреслила, що за правилами написання робіт, дописувати роботи, процес написання яких був перерваний через об’єктивні причини, не доспускається.

Під час тестування проводилось і соціологічне опитування, яке було спрямоване на визначення довіри до ЗНО. Також досліджувалось чи користувались абітурієнти послугами репетиторів і як вони готувались до тестів.

Переважна більшість учнів, а це 95%, зазначили, що довіряють ЗНО і вважають його найефективнішим способом складання вступних іспитів. Користувались послугами репетиторів для підготовки до складання тестів 37% учнів, витрачаючи на це більше 1200 гривень на місяць.

Більше 30% випускників вважають, що тих знань, які вони отримують у школі, достатньо для того, щоб успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання.

Наразі офіційної статистики складання ЗНО закарпатцями нема.

Читайте на ГК:Непоправна втрата: закарпатці провели в останній шлях полеглого Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Нічна пожежа на Закарпатті: відомо перші подробиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Пішла з дому й не повернулася: на Закарпатті шукали зниклу стареньку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська