1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгорода майже немає шансу позбутися борщівника / ВІДЕО

01.06.2016 12:12 0 Суспільство

Щороку на початку літа борщівник вкриває всі береги Ужа. Купальний сезон відкривати небезпечно — опіки від контакту з листям рослини можуть бути серйозними.

Через деякий час після контакту з борщівником на тілі з’являється водянистий міхур. Лікарі застерігають — лікувати його самим – не варто, повідомив УжІнформ.

Тетяна МАРКОВИЧ, лікар-методист обласного центру здоров’я:

Виглядає як опік ІІ ступеню, наповнений рідиною прозорою. Бажано з ним нічого не робити поки не потрапите до лікаря на прийом. Проколювати не треба, оскільки можна занести інфекцію. І взагалі, самолікування в такому випадку не бажано.
Борщівник Сосновського був окультурений для сільськогосподарського виробництва в якості силосної культури ще в сорокові роки минулого століття. Проте сьогодні він перетворився на загрозу, адже розростається швидкими темпами. Міська влада з року в рік бореться одним і тим самим методом — викошуванням небезпечної рослини.

Іван ОПАЛЕНИК, директор товариства «УжАгромікс»:

Покос проводили у квітні, коли лише почав проростати. Зараз закінчуємо другий. Наступний буде в червні і липні. Проте біологи стверджують — скошування Борщівника призводить до швидшої популяції рослини.

Андрій СОЙМА викладач кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ

Якщо цю рослини скошувати, і використовувати це як метод боротьби з цією рослиною, воно її ще стимулює до кращого розвитку. Рослина коли скоситься, через 1-2 тижні знову вибиває квітконіс новий. Найкраще рослину вбивати різними хімічними засобами. Це є різні гербіциди тотальної дії, які рослину вбивають повністю, із коренем.

Читайте на ГК:Непоправна втрата: закарпатці провели в останній шлях полеглого Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Нічна пожежа на Закарпатті: відомо перші подробиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Пішла з дому й не повернулася: на Закарпатті шукали зниклу стареньку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська