Голос Карпат першим повідомив про святині, що замироточили наприкінці минулого тижня у греко-католицькому храмі Середнього.
Від нашого видання інформацію про цю подію оперативно “запозичили” з десяток закарпатських та інших порталів, тому звістка про дивне явище швидко розлетілась по регіону. Вже наступного дня після першої публікації в ГК до селища почали навідуватись численні вірники з навколишніх сіл, Мукачева, Берегова, Ужгорода, інших міст. Приміром, у середу одними з перших приїхали в Середнє поціновувачі Божої Матері з обласного центру Марія Бояновська та Ганна Бедей.
“Усім, хто вірить в заступницьку силу Святої Богородиці, потрібно обов’язково приїхати сюди, щоб ще раз вклонитися її світлому образу і попросити в неї миру для України, благополуччя для людей, достатку, вирішення наболілих проблем,” - каже Голосу Карпат Марія Бояновська.
Її підтримують Ганна Бедей та інші жінки, що приїхали з Ужгорода. Вчителька Руськокомарівської ЗОШ Марта Гурніш принесла до ікони Божої Матері символічну композицію з квітів і теж молиться за краще майбутнє нашого народу.
Нагадаємо, що першою у храмі замироточила намісна ікона Пресвятої Богородиці, а за нею сльози помітили на сятині, оригінал якої знаходиться в угорському місті масовго паломництва Марія-Повчі. Останню подарував пароху Середнянського греко-католицького деканату о.Івану Ісайовичу, герою АТО, колишній Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкої. Ікона побувала зі священиком на Майдані в Києві.
“Спочатку вона стояла в каплиці на площі, але коли її підпалили беркутівці, ікону встановили прямо на центральній сцені, звідкіля до народу зверталися лідери протесту,- розповідає кореспонденту Голосу Карпат о.Іван.- На зворотньому боці картини розписалися майданівці, з якими разом відстоювали ідела і цінності Революції Гідності.”
До речі, такі ж відтворення Марія-Повчівської сятині дипломат подарував і Середняському селищному голові Емеріху Кріцкі та дещо у збільшеному форматі – греко-католицькій громаді Середнього. Із трьох ікон сьогодні мироточить одна, подарована благочинному.
“Останні три дні постійно думаю над незвичним явищем, аналізую події, що діються навколо ікон та розп’яття, що мироточать,- ділиться з Голосом Карпат о.Іван.- Не хотілося б масового паломництва до сятинь, сліпого поклонництва, бо без віри воно нічого не варте.Не розумію людей, які приходять до храму і б’ють поклони перед святими образами, а вийшовши із церкви, чинять недостойні дії, зловживання, підлі вчинки і таке інше.”
У храмі тривають традиційні богослужіння, на відміну від багатьох інших, він відкритий для всіх зранку до вечора.
Про подію повідомляє і “Середнянська новинка” - орган місцевого органу самоврядування.