1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

У сусідній області на вибори до об’єднаної територіальної громади не прийшов жоден виборець / ФОТО

28.03.2016 22:44 Суспільство

В одному з сіл Івано-Франківської області на вибори не прийшов жоден виборець. Жителі більше не бажають входити до складу ОТГ і вважають рішення про об’єднання громади незаконним.

В одному з сіл Івано-Франківської області на вибори не прийшов жоден виборець. Жителі більше не бажають входити до складу ОТГ і вважають рішення про об’єднання громади незаконним.

Жителі села Устеріки Верховинського району Івано-Франківської області проігнорували вибори 27 березня до Білозерської об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Жоден з 581 виборців, що проживають у селі, не прийшов на вибори депутатів та голови об’єднаної громади. Про це повідомив Комітет виборців України (КВУ) на своїй сторінці у Facebook.

Жителі села повідомили представникам Івано-Франківського КВУ, що вони більше не бажають входити до складу Білозерської ОТГ і вважають рішення про об’єднання громади незаконним.

За інформацією Верховинської райадміністрації на виборах 27 березня головою Білозерської ОТГ обрали Іванчука Д. І., за якого проголосували 93% виборців, які взяли участь в голосуванні. Також було обрано 10 з 14 депутатів об’єднаної територіальної громади.

Сільський голова Устеріки Роман Бельмега прокоментував ситуацію щодо відмови входити в об’єднану громаду «Галицькому кореспонденту». За його словами, причиною стали гроші, які спочатку начебто пообіцяли дати на інфраструктурний розвиток, зокрема на дитячий садочок. Утім потім у селян з’явився великий сумнів щодо цих грошей.

Натомість у Білоберізці стверджують, що в Устеріках створили «громаду» як окрему юридичну особу і тими питаннями займається нібито зовсім не сільський голова, а два брати, які мають у цьому «комерційний інтерес».

Зазначимо, перед виборами сільська рада с. Устеріки зверталася в Івано-Франківську обладміністрацію з клопотанням про призупинення виборчого процесу на території Білозерської ОТГ шляхом звернення в ЦВК. Проте ЦВК відмовив у проханні, оскільки «призупинення виборчого процесу» не передбачене законодавством.

Крім с. Устеріки до складу Білозерської ОТГ входять села Білоберізка, Хороцеве і Барвінків. 

Читайте на ГК:Заробітчанка, заражена COVID-19, втекла з лікарні: її затримали разом із чоловіком
Читайте на ГК:Закарпатцям на замітку. Українців штрафуватимуть за вихід із власного житла
Читайте на ГК:В Україні зросла кількість жертв коронавірусу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська