1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатцям заблокували усі соцвиплати

26.03.2016 11:04 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Про це повідомили в Управлінні праці та соцзахисту населення м. Мукачева.

Про це повідомили в Управлінні праці та соцзахисту населення м. Мукачева.

Відповідну інформацію підтвердила і керівник Держказначейства Ірина Голяна під час наради за участі керівництва міста, представників Держказначейства та УПСЗН.

"Виплати дійсно призупинені у зв"язку з Постановою Кабміну від 18.02.2016 року "Про затвердження "Порядку взаємодії Міністерства фінансів, органів Державної казначейської служби та установ, які здійснюють виплати пільг, субсидій, інших соціальних виплат, під час перерахування таких виплат".

У Постанові сказано, що затверджений порядок взаємодії й електронного обміну документами почне діяти з 1 липня 2016 року. Утім, уже з 23 березня 2016 року виплати раптово призупинили, щоб перейти до так званого "перехідного періоду". 

Що це означає?
Усім установам, які перераховують будь-який вид матеріальної допомоги на приватні рахунки осіб, слід негайно виготовити електронні печаті й підписи, встановити на своїх комп'ютерах відповідну програму, й для перерахування таких коштів приносити до Держказначейства не лише паперові платіжки, а й зашифровані платіжки в електронному варіанті на флешці. 

Начальник УПСЗН Мукачева Наталія Зотова повідомила, що весь пакет документів на виготовлення електронних ключів і підписів відправили до Києва одразу в день припинення виплат. Проте, ключі не генерували, зіславшись на певні помилки. Дати чіткі рекомендації стосовно того, як ці помилки виправити не могли. З цією проблемою зіткнулися не лише в УПСЗН м. Мукачева, а й в багатьох інших, хто одним із перших подав до Держказначейства заявку на виготовлення електронних печатей і підписів. Наразі, відповіді щодо того, на якій стадії їх виготовлення, нема. 

Призупинення соціальних виплат торкнулося і місцевої програми "Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців". На сьогодні є десятки розпоряджень про фінансування дороговартісного лікування, операцій по катаракті, виплат сиротам і викладачам ПТУ, але кошти також "застрягли" в Держказначействі. Відтак, буде направлено запит на Кабмін з проханням роз’яснити, чи кошти міської громади, скеровані на матеріальну допомогу, також підпадають під дію згаданої постанови.

Разом з тим, як з'ясувалося, субсидії все ж можна поки що перераховувати по паперових платіжних дорученнях, без електронного аналогу. 

Наразі,місцеве Держказначейство й УПСЗН тісно співпрацюють і взаємодіють для якнайшвидшого вирішення проблеми. Утім, вона не місцевого рівня, і ми повністю залежимо від швидкої реакції столичних чиновників і їхнього бажання професійно виконувати свої посадові обов’язки.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська