1. Новини Закарпаття
  2. >

Місія ОБСЄ дізнавалася про соціально-економічне життя переселенців на Закарпатті

02.03.2016 20:37 Суспільство

На Закарпатті спостерігачі місії ОБСЄ цікавилися міграційною ситуацією.

На Закарпатті спостерігачі місії ОБСЄ цікавилися міграційною ситуацією.

На Закарпатті перебувають представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Дорін Фазлі та Драгослав Цвєтіч. 2 березня в Ужгороді вони відвідали відділ по роботі з біженцями та соціальної інтеграції управління у справах іноземців та осіб без громадянства ГУДМС України в Закарпатській області.

На початку зустрічі міжнародні спостерігачі розповіли про структуру та головні завдання Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Це, передусім, здійснення моніторингу за дотриманням Мінських домовленостей, дотриманням прав людини, моніторинг соціально-економічної та гуманітарної ситуації на Сході України. У західних областях країни експерти відслідковують вплив конфлікту на соціально-економічне життя регіону та проблеми, що виникають у внутрішніх переселенців.

З начальником відділу по роботі з біженцями та соціальної інтеграції Миколою Товтом спостерігачі місії обговорили поточну ситуацію з міграцією, цікавилися, які труднощі та проблеми є в роботі підрозділу міграційної служби, що опікується питаннями іноземців, і як це пов’язано зі збройним конфліктом на Сході України. Оскільки це перший візит представників місії в Закарпатську область в контексті вивчення міграційної проблематики, то найбільше питань виникало стосовно роботи з біженцями, а саме: динаміка звернень щодо отримання притулку, країни походження біженців, їх статево-віковий склад, права осіб, які звернулись за захистом, критерії надання статусу біженця та додаткової форми захисту.

Співробітники ГУ ДМС, які брали участь у зустрічі, детально ознайомили представників місії з національною процедурою розгляду звернень, дотриманням міжнародних стандартів у цій сфері та законних прав осіб, які звернулись за захистом в Україні. Відзначалося, що на Закарпатті функціонує другий в Україні Пункт тимчасового розміщення біженців, в якому розміщуються найбільш вразливі категорії шукачів захисту – сім’ї з дітьми, люди похилого віку. Наразі тут проживає 41 особа, з них – 14 дітей.

Також було поінформовано про співробітництво міграційної служби краю з міжнародними та неурядовими організаціями, що опікуються проблемами біженців, зокрема, з представництвом УВКБ ООН в Україні. Представників місії ОБСЄ було ознайомлено із статистикою звернень за декілька останніх років, при цьому відзначено, що ситуація на Сході країни не має впливу на кількість звернень на отримання притулку в Україні іноземцями та особами без громадянства на Закарпатті, повідомила Ольга Поштак, головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю та ЗМІ ГУДМС України в області.

Читайте на ГК:Останній порятунок чи дорога до смерті?: спокійна на вигляд Тиса ховає в собі стрімкі течії, смертоносне каміння та збирає людські життя (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Шокуюче число: скільки людей загинули на водоймах Закарпаття з початку року
Читайте на ГК:Закарпатцям молода картопля обійдеться в "золоту копійку": скільки доведеться заплатити за кілограм
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська