1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Хустський священик розповів, чому для католицької церкви 2016-й є роком Милосердя

19.02.2016 16:09 Суспільство Ексклюзив

2016-й рік – особливий для католицької Церкви, адже він проголошений Святійшим Отцем Папом Франциском Роком Милосердя.

2016-й рік – особливий для католицької Церкви, адже він проголошений Святійшим Отцем Папом Франциском Роком Милосердя.

Що це означає і якими люди повинні бути згідно з директивами цього року, журналісти «ГК» запитали у декана Хустського деканату, настоятеля храму Преображення ГНІХ отця Володимира БАБИЧА.

- Отче, скажіть, будь ласка, що ж таке Рік Милосердя і чому Папа Франциск оголосив його у католицькій церкві?

- Папа вважав, що саме цього року є необхідність оголосити про Милосердя, коли є так багато небезпек у різних частинах світу. Адже так багато воєн, політичних та релігійних безладів, протистоянь. Тому дуже важливо отримати Боже милосердя і самому бути милосердним.

У сучасному світі, який потребує милосердя, співчуття, любові, де багато жорстокості і несправедливості, цей рік проголошений Святішим Отцем Роком Милосердя, щоб людина мала можливість ще більше наблизитися до Бога способом свого життя і пам’ятати про Того, хто є люблячий і хто щедро дарує Своє милосердя, хто дає прощення і безмежну любов.

Милосердя може проявлятися у простих речах, але ці речі для Господа мають зовсім не просте значення, якщо вони зроблені щиро. Адже Бог на останньому суді не буде нас судити за те, скільки разів ми були у храмі, бо це засіб для досягнення любові та милосердя, а буде судити за те, наскільки ми були люблячі і милосердні. Тому будьмо милосердними.

- Чому цей рік ще називають Ювілейним?

- За біблійською традицією ювілейний рік – це рік, який випадав кожні 50 років. На той час його метою було відновлення рівності всіх синів Ізраїля. У цей рік багаті відпускали невільних та повертали їм землі, які були відібрані від них у якості запоруки. Якраз у Католицькій церкві проведення таких ювілейних років було започатковане Папою Боніфацієм VIII у 1300 році. Церква надала єврейському ювілею духовного значення. Ювілей полягає у загальному прощенні та відпусті, доступному для всіх у можливості відновити взаємини з Богом та ближніми. Таким чином Ювілейний рік – це нагода для поглиблення Віри та оновлення християнського свідчення.

- Разом із поняттям Року Милосердя тісно вживають і поняття Святі ворота чи Святі двері…

- Так, для нашої Віри цей рік дає видиму ознаку – відкрилися так звані Святі ворота. У папській базиліці у Римі 8 грудня 2015 року, коли власне і був проголошений цей ювілейний рік, було відкрито такі двері. Людина, до того висповідавшись і прийнявши Святе Причастя, коли пройде через двері базиліки, отримує повний відпуст.

Такі Святі двері відкриті не тільки у базиліках, але і по всіх єпархіях світу. У нашій єпархії є декілька храмів з повним відпустом. В нашому місті, Хустський собор Святого Вознесіння. Тут також були відкриті символічні двері центрального входу з нагоди початку Ювілейного року. Кожен, хто прийняв святі Тайни Сповіді та Євхаристії та пройшов через ці двері, так само отримує особливу ласку повного відпусту – уникнення дочасної кари з гріхів, які вчинив у житті.

Читайте на ГК:"Містична істота" лякає мешканців одного із сіл Закарпаття: що пишуть у соцмережах? (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Конфлікт закінчився смертю: закарпатець отримав термін й заплитить мільйон гривень відшкодування (ФОТО)
Читайте на ГК:Долина нарцисів: масове цвітіння на Закарпатті (ФОТО,ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська