1. Новини Закарпаття
  2. >

Реформування військкоматів області може початись не раніше 2017 року

18.02.2016 12:17 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Про це заявив військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату, полковник Олег Вінницький під час брифінгу в Ужгороді.

Про це заявив військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату, полковник Олег Вінницький під час брифінгу в Ужгороді.

Він розповів, що зараз іде розмова про реформу військових комісаріатів. Передбачається зміна штату, але зі збереженням його чисельності, принципи роботи також залишаться незмінними. Проте, за словами військового, це досить далека перспектива. До кінця 2016 року планують провести експеримент із реорганізацією у Чернігівській області. Після цього і буде прийняте остаточне рішення про реформування військових комісаріатів по всій Україні.

Інформація про реформування військкоматів з’явилась на початку цього року. За повідомленням Міноборони, Вже розпочато процес їх переформування у Центри з обслуговування. З початку 2017 року має запрацювати електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників.

Таким чином у Міноборони сподіваються ліквідувати черги, усунути корупційну складову та більше часу присвятити безпосередній роботі військових щодо мобілізації.

Проте, за словами самих військових, котрі працюють у військових комісаріатах області, ця перспектива наразі є примарною. Однією з перешкод у втіленні реформи наразі є недостатня матеріально-технічна база і забезпечення установ.

Інша проблема полягає у неузгодженості роботи державних структур, у тому числі й силових, із військовими комісаріатами. Так, у зв’язку із реформою Національної поліції, наразі немає чітких механізмів співпраці щодо розшуку ухилістів від мобілізації. Ці норми просто не прописали у відповідних законах. Відсутня система обміну інформації щодо військовозобов’язаних між прикордонною, міграційною службами, митниками тощо. Це дає змогу громадянам уникати мобілізації без суттєвих для себе наслідків.

Проте основною причиною називають все ж застарілі підходи до мобілізаційної роботи військкоматів, котрі дістались Україні у спадок від Радянського союзу. За цієї системи військова служба була обов’язком, відповідальність за ухилення від якого стимулювала чоловіків краще, ніж теперішні адміністративні штрафи чи умовні терміни покарання. Та і саме поняття військової служби було набагато важливішим у житті та кар’єрі пересічних громадян.

Читайте на ГК:Загроза для усіх областей: закарпатці також готуються до нічних відключень світла
Читайте на ГК:Дівчина вибігла на дорогу і потрапила під колеса авто: поліція з'ясовує обставини аварії на Тячівщині (ФОТО)
Читайте на ГК:7 мільйонів на "реконструкцію стадіону": в одній з громад Закарпаття БЕБ виявило махінації з бюджетними коштами (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська