1. Новини Закарпаття
  2. >

Істерію з сепаратизмом на Закарпатті роздмухує Росія – Москаль

05.02.2016 08:29 Суспільство

Геннадій Москаль розповів "Обозревателю" про те, чи дійсно на Закарпатті існує загроза сепаратизму та як саме варто повертати Крим і Донбас.

Геннадій Москаль розповів

Журналіст Обозревателя спитав у Геннадія Геннадійовича чи може Закарпаття може спалахнути як Донбас?

- Ой, це накручується!

- Тут немає устремлінь до якогось відділення?

- Якщо Угорщина підтримує свою громаду,  це що - сепаратизм? Повна маячня!

От хто, скажіть, заважає Україні підтримувати українців в інших країнах? Вони ж не скрізь живуть аж дуже заможно. Хто заважає? Ніхто. Наша держава і тих не може підтримати, хто живе на території України. А та держава – може. І знаєте – мені легше піти в Угорщину і домовитись, щоб дали грошей на якийсь проект – дорогу, школу, садочок, ще щось – ніж вирішувати ці питання з українським урядом. От легше.

- А русини?

 - Я вас прошу… Ця проблема вже давно присипана нафталіном. Ті, хто був надто активний – вже засуджені. Інші – в розшуку. Це Росія завжди цю тему піднімає. Ось і недавно, кажуть, Лавров знов щось там заявляв з цього приводу. Росія вирішила, що тут, на Закарпатті, можна розхитати ситуацію. А чорта лисого вони вгадали! Тут щороку проводиться русинський фестиваль "Червена Ружа". Раніше губернатори боялись того фестивалю, як чорт ладану. А ми пішли. І нічого. Цілі й досі. Так що заспокойтеся – ніякої загрози сепаратизму на Закарпатті нема.

- Тобто, якщо раптом станеться диво і буде ухвалено особливий статус для окремих районів Донецької і Луганської областей, тут ви не чекаєте ніяких заворушень?

Дива не буде.

- І тим не менше. Єфремов свого часу теж намагався продемонструвати власну значимість і бачимо чим це закінчилось…

- Дива не буде. Не надійтесь. Про особливий статус можна комусь іншому розповідати. Але не мені.  Я там працював. ЄС хоче якось це заладити. Та й Америка, та всі інші. Але, на жаль, ніяким особливим статусом цю проблему вирішити не можна.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...