1. Новини Закарпаття
  2. >

Росія тренувалася завдавати ядерних ударів по Швеції, - Столтенберг

04.02.2016 10:14 Суспільство

Росія проводила навчання, в яких імітувалось завдавання ядерного удару по Швеції.

Росія проводила навчання, в яких імітувалось завдавання ядерного удару по Швеції.

Про це йдеться у щорічній доповіді генсека НАТО Йенса Столтенберга, передає Еспресо.TV. Документ опублікований на сайті північноатлантичного альянсу.

Столтенберг у своїй доповіді підкреслив, що за останні три роки  Росія здійснила не менше 18 великомасштабних навчань, в деяких було задіяно понад 100 тис. військовослужбовців.

У цих навчаннях, стверджує Столтенберг, серед іншого "відпрацьовувався і ядерний напад на союзників по НАТО (наприклад, у березні 2013 року була проведена імітація ядерного удару по Швеції).

Столтенберг наголосив на тому, що окрім всього, ці навчання були використані для того, щоб замаскувати масивний рух збройних сил (до лютого 2014) для незаконної анексії Криму.

"Ці заходи, серед іншого, сприяли дестабілізації ситуації у сфері безпеки у євроатлантичному регіоні. У відповідь НАТО розробив оборонні заходи, щоб захистити і  безпеку союзників", – йдеться у доповіді генсека Альянсу.

НАТО ж, навпаки, демонструє тверду прихильність принципам прозорості та передбачуваності.

Так, підкреслив Столтенберг, восени 2015 року Альянс провів найбільші за десятиліття навчання "Тризуб", в яких взяли участь приблизно 36 000 солдатів в Італії, Португалії та Іспанії.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...