1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатський селянин Василь Гецко добуває газ із гною / ВІДЕО

28.01.2016 19:18 0 Суспільство Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Кмітливий господар ще й виробляє при цьому біогумус – унікальне добриво, здатне оживити навіть мертву землю.

Експериментальну міні-установку з виробництва газу 46-річний житель села Онок на Виноградівщині успішно випробував минулого літа. На добутому з органічних добрив газі його дружина Наталія кілька місяців поспіль щодня варила обіди для сім’ї та помиї для худоби.

Тож чоловік взявся самотужки збільшити виробництво цінного енергетичного ресурсу, аби його вистачало не лише для кухонної плити, але й для опалення житлового будинку. І вже наприкінці листопада, на Михайля, система була готова.

-Насправді, це не нова справа,- скромно каже Василь Гецко, який захопився цієї ідеєю ще в шкільні роки. - Інформації про такі розробки зараз багато в інтернеті. А в Європі подібним способом щороку виробляють мільйони і навіть мільярди кубів газу.

Секрет виробництва виглядає доволі простим: до закопаної в землі герметичної ємності з бетону завантажується звичайний гній і сечовина у пропорції 1 до 8. А далі все роблять самі мікроби. Головне, аби при цьому не було контакту з киснем.

На добу таким чином переробляється до 200 кілограмів субстрату, каже Василь. А вироблений при цьому газ по трубі потрапляє до саморобного відстійника, де проходить первинне очищення, а далі - до компресора, звідки наповнює газові балони чи безпосередньо йде до газового котла.

Сам господар доволі самокритичний в оцінці свого дітища, каже, що система ще потребує вдосконалення, зокрема, щодо технічної очистки газу, який, щоправда, і зараз горить не гірше за природній, що постачається монополістом. Але це лише справа часу. Вже цього літа Василь Гецко планує повністю забезпечити своє дворогосподарство газом власного виробництва, в тому числі й для обігріву житлового будинку.

Та є ще один вельми важливий аспект цієї раціоналізаторської розробки. Для господаря він в рази важливіший за виробництво альтернативного енергоресурсу. Йдеться про біогумус, який залишається після переробленого в ємності субстрату.

На власному досвіді сільський господар переконався, що кращого добрива при вирощенні сільськогосподарської продукції годі шукати. У захопленні від цього і його дружина Наталія.

Не повірите, але минулого року, коли спека все палила, врожаю в людей майже не було, я зібрала на двох сотках сім мішків квасолі,- розповіла жінка.- Морква наросла гарна, як ніколи, редиска – як яблука. І це без граму хімії! Ми взагалі не купували мінеральних і хімічних добрив. Лише використовували свій біогумус. Це добриво, яке здатне оживити навіть мертву землю.

Маючи в достатній кількості власного біодобрива, сім’я торік зібрала гарний урожай зернових. Тепер не журяться, бо є чим годувати худобу на господарстві. До новаторства Гецків все частіше стали придивлятися їхні сусіди. Тож не виключено, що в селі з’являться і нові раціоналізаторські розробки.

Читайте на ГК:Виноградівщина пишається: юна закарпатка стала срібною чемпіонкою Європи з Джиу Джитсу (ФОТО)
Читайте на ГК:Відключення електроенергії на Закарпатті: де не буде світла понад 8 годин
Читайте на ГК:На Виноградівщині ліквідували мастабну пожежу: відомі подробиці "палаючого" інциденту (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська