1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті автомобільну дорогу в Неветленфолу перекривали через полуницю

355
Суспільство Новини Виноградова

Справжню причину блокування селянами міжнародної автомобільної дороги з’ясував закарпатський краєзнавець.

На Закарпатті автомобільну дорогу в Неветленфолу перекривали через полуницю

Закарпатські дорожники відзвітували, що завершили ремонти шляхів і приступили вже до зимового обслуговування основних маршрутів області.

Це ж стосується і доволі проблемної ділянки дороги міжнародного значення від Вилока до КПП «Дякове» та місцевої дороги між селами Чепа і Неветленфолу.

Нагадаємо, саме на цій частині автомобільної дороги наприкінці жовтня склалася конфліктна ситуація, коли дорожнє полотно на підступах до кордону блокували місцеві жителі. Тоді, аби розрулити неприємний конфлікт, немало зусиль довелося докласти і губернатору області, і місцевим очільникам. В авральному порядку шлях тимчасово залатали і пообіцяли відремонтувати його краще у наступному році. Населення втихомирилося.

Та що ж насправді так збурило людей, які вдалися до надзвичайних учинків? Відповідь на це запитання дає дослідник населених пунктів Виноградівщини Іван Біланчук, який саме готував нарис про Неветленфолу.

Тут є і прихована причина, - розповів краєзнавець. - Більшість населення на цій місцевості займається вирощуванням ранньої полуниці, яка на декілька тижнів дозріває раніше, ніж у сусідніх селах. Це стосується і всієї іншої городини.

Іван Біланчук зазначає, що в село щороку у весняно-літній період із - за меж області приїздили покупці і на місці купували ранні овочі і фрукти, що значно зменшувало транспортні витрати селян. Та цього року, через катастрофічний стан автодороги, покупці знайшли інші ринки, до яких можна нормально добратися.

Резонними є також аргументи, що через відсутність дорожньої інфраструктури, у село не йдуть інвестори. Адже в сусідніх Пийтерфолу і Чепі працюють підприємства з випуску взуття і комплектуючих електронних виробів, що в значній мірі допомагає працевлаштуванню місцевого населення.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber