1. Новини Закарпаття
  2. >

Першу в Україні майстерню сонячних колекторів створили на Закарпатті/ ВІДЕО

17.12.2015 14:25 Суспільство

Щоб відмовитися від газу та заощадити кошти, на Закарпатті, у селі Часлівці, створили єдину в Україні майстерню сонячних колекторів.

Щоб відмовитися від газу та заощадити кошти, на Закарпатті, у селі Часлівці, створили єдину в Україні майстерню сонячних колекторів.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу ZIK.

Із підручних матеріалів селяни за кілька днів виготовляють справжній колектор, який за день нагріває близько 50 літрів води.

Майстерню з виготовлення колекторів у селі Часлівці, що неподалік Ужгорода, відкрили за грантові кошти. Євросоюз на цей проект виділив 150 тисяч євро. Чоловіки, які віднедавна навчилися майструвати сонячні колектори, сьогодні вже показують іншим селянам, як це робити.

«Для освоєнні теоретичної бази ми їздили в Словаччину. Також експерти з цієї країни приїздили й до нас, щоб поділитися своїм досвідом. На побудову першого колектору в нас пішло найбільше часу. Але згодом, коли з’явився досвід, робота проходила набагато швидше та простіше», – розповідає житель села Часлівці Віталій Коломієць.

Такий пристрій може зекономити чимало коштів. Два сонячні колектори нагрівають об’єм води на родину із чотирьох осіб.

«Такі колектори розраховані переважно на гаряче водопостачання. Вони дуже ефективні там, де потрібне велике споживання теплої води влітку. Це можуть бути готелі, дитячі табори та дошкільні навчальні заклади», – зазначив експерт з енергетичних питань Ярослав.

За кілька тижнів роботи у сільській майстерні виготовили вже 14 колекторів, а до кінця року планують зробити ще 4 пристрої. Для початку усе обладнання встановлять на сільській раді. А вже далі почнуть виготовляти колектори для жителів села. 

Подробиці дивіться у відео.

Читайте на ГК:“Чорнобаївка” для ЗСУ: на Закарпатті волонтери виготовляють “сухі борщі” /ФОТО
Читайте на ГК:Знає гори, як свої чотири лапи: мережу підкорило нове відео про пса ДСНС - Сірка
Читайте на ГК:В Ужгороді угорські спеціалісти провели майстер-клас з надання меддопомоги (відео)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська