1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Хусті відійшов у вічність о.Степан Січ

09.12.2015 14:57 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Сьогодні зранку, 9 грудня, відійшов у вічність ставрофорний протоієрей отець-титулярний декан Степан Січ, якому у період різдвяних свят мало б виповнитися 85 років.

Сьогодні зранку, 9 грудня, відійшов у вічність ставрофорний протоієрей отець-титулярний декан Степан Січ, якому у період різдвяних свят мало б виповнитися 85 років.

Народився Степан Січ 11 січня 1931 року у с.Теково Виноградівського району. Після закінчення п’ятого класу батьки віддали сина до Хустської гімназії і під опіку директора греко-католицького інтернату для хлопців «Алумнеум» о.др.Дмитра Поповича. У 1955 році успішно закінчив Львівський зооветінститут і продовжив навчання у Московській ветеринарній академії. Працюючи в Рахові, його життєвий шлях перетинає людина, яка за віру і церкву пройшла ГУЛАГ, – о.Микола Ляхович. Йому Степан Січ прислуговував при відправі Літургій, підпільно проводив богослужіння у великі свята. І коли його наставник впевнився у відданості Степана церкві та служінню Богу, видав йому у 1968 році лист-рекомендацію до помічного єпископа Мукачівської єпархії про підпільне вивчення богословських наук. Звідси почалася його майже двадцятирічна дорога до того дня, коли він зміг дати своє перше новоієрейське благословення. А зробив він це у с.Білки, де відслужив свою першу Службу Божу. Священничі ризи отець Степан Січ зодягнув у 1990-му 26 липня. Відкрито і публічно цього дня в присутності поважного духовенства та багаточисленних священиків у с.Доробратово Іршавського району єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької єпархії Іоанн Семедій уділив ієрейські свячення Степану Січу, який підпільно закінчив духовну семінарію.

Перше призначення о.Степана було на Міжгірщину, потім він став деканом Хустського, Тячівського та Рахівського районів, обслуговував громади багатьох сіл Закарпаття, багато де за його активної участі закладалися і освячувалися наріжні камені під будівництво церков, були зведені храми. Завдяки його організаторським здібностям було збудовано і у 2005 році 9 серпня освячено новий храм у м.Хуст, який віддано під опіку Святого Первомученика і Архідиякона Стефана та Святого Великомученика Пантелеймона цілителя-безсребренника, де до останнього і служить о.Степан Січ. Служив вірою і правдою Господу Богу 25 років. Він завжди дбав і переживав за своїх вірників. Саме через нього в Хуст була привезена чудотворна ікона Матері Божої «Римська Роза», яку священикові та прихожанам храму подарував Іван Павло ІІ Папа Римський.

Сумує і плаче у ці скорботні дні його паства – громада збудованого ним храму Святого Первомученика і Архідиякона Стефана та Святого Великомученика Пантелеймона цілителя-безсребренника, вірники всіх парафій Хустського деканату. А також ті, кому за життя доводилося з ним спілкуватися і отримувати мудрі поради.

Для Мукачівської греко-католицької церкви це неабияка втрата. Хай Господь прийме Його у Своє світле Царство і дасть його душі вічний прихисток та спокій.

Всі, хто хоче провести отця Степана в останню путь, може попрощатися з ним у храмі святих Степана та Пантеелймона, що на вул.Шевченка в м.Хуст. Сьогодні та завтра, 9 та 10 грудня, о 18.00 за к.ч. там будуть відправлені заупокійні Літургії, а 11 грудня об 11.00 год. за к.ч. буде проведена Архієрейська заупокійна Літургія та похорон, який відправить владика Ніл.

Читайте на ГК:"Містична істота" лякає мешканців одного із сіл Закарпаття: що пишуть у соцмережах? (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Конфлікт закінчився смертю: закарпатець отримав термін й заплитить мільйон гривень відшкодування (ФОТО)
Читайте на ГК:Долина нарцисів: масове цвітіння на Закарпатті (ФОТО,ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська