1. Новини Закарпаття
  2. >

Майже 100 студентів УжНУ слухали лекцію керівників правового та юридичного підрозділів ДФС

23.11.2015 18:13 Суспільство Голос Карпат

Відбулась лекція в рамках проведення Всеукраїнського тижня права в приміщенні Ужгородського національного університету.

Відбулась лекція в рамках проведення Всеукраїнського тижня права в приміщенні Ужгородського національного університету.

Як на практиці захистити інтереси платників податків розповіли студентам УжНУ Марина Токар – начальник управління правової роботи Головного управління ДФС у Закарпатській області та Лілія Дорофеєва – начальник юридичного відділу Закарпатської митниці ДФС. Одним із ініціаторів проведення лекції була Марта Волощук – доцент кафедри адміністративного, фінансового, інформаційного та європейського публічного права УжНУ, голова ради Територіального відділення Асоціації платників податків у Закарпатській області.

Марина Токар розповіла студентам про реформування Державної фіскальної служби та реформу податкового законодавства. Проте в основній частині її доповідь стосувалась такого практичного питання, як право оскарження платником податків рішення контролюючого органу, наприклад, податкової інспекції.

– Право на адміністративне оскарження рішень контролюючих органів є важливим та необхідним механізмом досудового врегулювання спору між платником податків і контролюючим органом. Вирішення таких спорів у межах адміністративного оскарження дає можливість суб’єктам господарювання захистити свої інтереси, виявити недоліки в роботі органів фіскальної служби та своєчасно їх усунути, зекономити час та зусилля, оминаючи процедури судового оскарження, – підкреслила начальник управління правової роботи.

Скарга подається контролюючому органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Платник може надати належним чином засвідчені копії документів, розрахунків та доказів.

– У разі бажання платника податків оскаржити рішення державних податкових інспекцій, то відповідні скарги подаються до територіальних органів ДФС в області, рішення територіальних органів ДФС – до центрального апарату ДФС України. У свою чергу, рішення центрального апарату ДФС України, яке прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку, – зазначає Марина Токар. За її словами, застосування процедури адміністративного оскарження рішень органів ДФС сприяє запобіганню проявам корупційних діянь, збереженню права платників податків на оскарження рішень контролюючих органів та на всебічний і об’єктивний розгляд таких скарг.

Лілія Дорофеєва – начальник юридичного відділу Закарпатської митниці ДФС свій виступ зосередила на можливості використовувати громадянами право на звернення, яке передбачено Митним кодексом, законами України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації». Таким чином, громадяни України мають право звернутися до органів державної влади із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Крім того, Лілія Дорофеєва розповіла студентам про те, що є можливість звертатися й оперативно вирішувати проблемні питання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби за телефоном (044) 284-00-07 – сервіс «Пульс». Ця телефонна лінія працює цілодобово, а також забезпечує зворотній зв'язок, тобто після звернення, заявнику повідомлять про конкретні дії, які були вчинені для вирішення питання, яке його турбує.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали небезпечного зловмисника: деталі події (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська