1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Податківці області надали правову допомогу платникам податків Виноградова та району

23.11.2015 16:54 Суспільство

Виїзна зустріч відбулась за участі заступника начальника ГУ ДФС у Закарпатській області.

Виїзна зустріч відбулась за участі заступника начальника ГУ ДФС у Закарпатській області.

Пропонуємо вашій увазі питання з якими звертались громадяни та відповіді, які вони отримали від фахівців фіскальної служби.

1. Як оскаржується податкове повідомлення – рішення про визначення суми грошового зобов’язання платника податків і в які терміни?

Відповідь:

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених ПКУ або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п. 56.2 ст. 56 ПКУ). Згідно з п. 56.3 ст. 56 ПКУ скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог п. 44.6 ст. 44 ПКУ) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Порядок оскарження в судовому порядку регулюється Кодексом адміністративного судочинства.

2. Чи може платник податків оскаржити в одній скарзі декілька рішень контролюючого органу?

Відповідь:

Платник податків може оскаржити в одній скарзі всі рішення контролюючого органу, оскільки чинним законодавством не встановлено таких обмежень.

3. Чи повинен платник податків повідомляти контролюючий орган про оскарження податкового повідомлення-рішення в суді?

Відповідь:

Відповідно до п. 56.18 ст. 56 ПКУ, з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили. З огляду на зазначене, платник податків має право оскаржити податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу в суді незалежно від того, чи проводиться процедура адміністративного оскарження такого податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу. Водночас платник податків повинен повідомити контролюючий орган про подання позовної заяви до суду.

4. Чи звільняються мобілізовані підприємці від сплати єдиного податку та ЄСВ за себе?

Відповідь:

Фізичні особи-підприємці, які проходять військову службу в особливий період часткової мобілізації, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку та ЄСВ.

Для цього протягом 10 днів після демобілізації підприємці повинні подати відповідні документи до фіскального органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи.

Такими документами є: заява самозайнятої особи та копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом по мобілізації, на особливий період. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням обов'язків під час мобілізації, на особливий період, вищезазначені документи подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Після отримання поданих документів контролюючі органи будуть списувати таким платникам податковий борг та заборгованість по сплаті ЄСВ, що виник у них внаслідок форс-мажорних обставин як безнадійний, без нарахування штрафних санкцій та пені.

5. Чи звільняються мобілізовані підприємці від сплати податку на доходи фізичних осіб з найманих працівників?

Відповідь:

Якщо мобілізований підприємець або самозайнята особа має найманих працівників, які продовжують працювати за наймом під час його мобілізації, то він зобов’язаний уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов’язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску з таких виплат на термін військової служби підприємця несе уповноважена особа.

Податкова звітність про суми податку, нарахованого та утриманого протягом строку військової служби самозайнятої особи уповноваженою особою з найманих працівників та інших фізичних осіб, подається демобілізованою самозайнятою особою у порядку та строки, встановлені Податковим кодексом України, без нарахування штрафних і фінансових санкцій, передбачених цим кодексом.

Податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою з таких виплат фізичним особам, сплачується до бюджету демобілізованою самозайнятою особою протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. При цьому демобілізована самозайнята особа у зазначеній вище заяві, вказує дані про суми нарахованого та утриманого уповноваженою особою податку з найманих працівників протягом строку військової служби самозайнятої особи.

6. Чи звільняються платники з зони проведення АТО від сплати ЄСВ?

Відповідь:

Платники ЄСВ, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на території визначених переліком населених пунктів, де проводилася АТО або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, на період АТО, звільняються від своїх обов’язків, зокрема щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати ЄСВ, подання звітності тощо.

Умовою для такого звільнення (відстрочення) є заява у довільній формі, яка подається до фіскального органу за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення АТО та сертифікат Торгово-промислової палати України.

Отже, згідно з вимогами Закону № 1669-VІІ «Про тимчасові заходи на період проведення анти терористичної операції» вказані обов’язки мають бути виконані платниками ЄСВ після закінчення АТО у повному обсязі.

При цьому, якщо платники ЄCВ, які перебувають на обліку в фіскальних органах, розташованих на території, де проводилася АТО або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, продовжують здійснювати господарську діяльність, нараховувати обчислювати і сплачувати заробітну плату, то вони зобов’язані виконувати всі встановлені Законом № 2464-VI функції.

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.

Читайте на ГК:Переможний гол ударом головою: "Севлюш" здобув вольову перемогу на старті футбольної першості (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата: на Закарпатті попрощаються із ще одним загиблим Героєм (ФОТО)
Читайте на ГК:Ком'яти знову у скорботі: ще один Герой-захисник віддав життя за наш спокій

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська