1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У центрі Виноградова зростає сучасник динозаврів – срібний абрикос / ФОТО

07.11.2015 19:41 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Так ще називають гінкго білоба чи гінкго дволопатеве (Ginkgo biloba) — реліктову, ендемічну рослину, листопадне дерево висотою до 40 м. У дикому вигляді зростає на сході Китаю.

Ginkgo biloba – це одне з найстаріших дерев нашої планети, що збереглося до наших днів  є пам'яткою природи світового значення і занесене до Червоної книги світу.

-  Ще на початку XIX ст. у  парку Перені   вперше на Закарпатті було висаджено гінкго білоба, - розповідає кандидат біологічних наук Ігор Вантюх. - Пізніше в 1886 році саджанці гінкго з’явилися в Ужгородському парку Лаудона. Сьогодні на Виноградівщині цю реліктову рослину можна зустріти і в центрі Виноградова (вік дерева складає близько 100 років), парку Перені, на присадибних ділянках декількох жителів району. У минулому році спеціалістами державного підприємства „Виноградівське лісове господарство” на території Шаланківського лісництва було закладено постійну лісонасіннєву ділянку гінкго білоба площею 600 м2  , тож є надія, що кількість цієї рідкісної та надзвичайно корисної рослини буде збільшуватися.

Застосування. З лікувальною метою використовують листки і плоди гінкго (листя збирають протягом усього вегетаційного періоду і навіть восени, плоди збирають після перших морозів.

Протягом багатьох тисячоліть східна медицина використовувала гінкго білоба для лікування захворювань легенів, печінки, сечового міхура, ран, опіків, алкогольної залежності.

Сьогодні сертифіковано велику кількість  препаратів, основним компонентом яких є гінкго дволопатеве, що випускаються у вигляді пігулок, капсул, розчинів, гелів.

Препарати з  G. biloba покращують кровопостачання головного мозку, є потужними стимулятором пам'яті, логічного мислення, концентрації уваги у людей різних вікових груп; затримують розвиток атеросклеротичних процесів, покращують слух і зір, зменшують запаморочення, ефективні при мігрені, лікуванні нікотинової та алкогольної залежностей.

Розмноження. Розмножують гінкго насінням, кореневими і стебловими живцями. Насіння гінкго дволопатевого при дозріванні має високу схожість, яка швидко втрачається, оскільки насіння містить в ендоспермі жирні кислоти. Висаджувати G. biloba необхідно в освітлених місцях, однак молоді рослини бажано затінювати від спекотного сонця.

Найбільші у світі плантації гінкго розташовані в Південній Каліфорнії. Щорічно більше 1,1 тис. т сухого листя експортується до Європи. Невеликі плантації гінкго є також у Франції. Переробляють листя і виготовляють екстракт у Німеччині, Швеції, Ірландії й Франції.

Читайте на ГК:На Виноградівщині боролися з двома пожежами за день: відомо наслідки (ФОТО)
Читайте на ГК:На Виноградівщині вирувала пожежа: залучались дві одиниці техніки
Читайте на ГК:Проблеми з “еліксиром життя”: важливе попередження для мешканців Виноградова (Перелік вулиць)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська