1. Новини Закарпаття
  2. >

Чубірко розповів журналістам про ймовірну відставку Москаля

05.11.2015 22:20 Суспільство

Глава Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко прокоментував інформацію про можливу відставку Геннадія Москаля.

Глава Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко прокоментував інформацію про можливу відставку Геннадія Москаля.

Свою думку щодо ймовірної відставки губернатора Закарпаття очільник облради озвучив виданню Фокус.

Як повідомлялося раніше, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль подав заяву про відставку з посади. Таку реакцію губернатора спровокував мітинг, члени якого прорвалися в обласну адміністрацію і в фойє емоційно поспілкувалися з Москалем. Мітингувальників було близько ста чоловік, вони викрикували гасла "Москаляку на гіляку!" "Ганьба!" і т.д.

З проханням прокоментувати можливу відставку Геннадія Москаля Фокус звернувся до глави Закарпатської обласної ради Володимиру Чубірко.

Чи відомо вам що-небудь про можливу відставку Геннадія Москаля?

- Написав Геннадій Геннадійович заяву на звільнення чи ні - це питання до Адміністрації президента. Поки ніяких фактів, що підтверджують це, немає. Зараз Геннадій Москаль не в Закарпатті. Це все, що я можу сказати.

Що стало причиною скандалу, що викликав гнів Москаля?

- Результати виборів в Ужгороді. Я безпартійний і можу відкрито говорити. Кандидат у мери Ужгорода від БПП "Солідарність" Михайло Качур, незважаючи на чималий бюджет і підтримку влади, з тріском провалив вибори. Я теж балотувався в мери - і без підтримки будь-якої партії, без агітації депутатського корпусу, незважаючи на клонів-однофамільців, що відтягнули частину моїх голосів, набрав більше, ніж Качур. В Ужгородській міськраді БПП "Солідарність" також набрали набагато менше, ніж розраховували. Але головне, досить багато голосів виявилося у опозиційних партій - "Відродження" та Опозиційного блоку, які, ймовірно, зможуть сформувати більшість у міськраді. А у другий тур виборів мера вийшов скандальний колишній мер Сергій Ратушняк, який йшов як самовисуванець, і Богдан Андріїв з партії "Відродження", члени якої фінансували Антимайдан і входили в Партію регіонів. Закарпатське відділення партії "Відродження" очолює помічник народного депутата України Михайла Ланьо, фігурант знаменитих "мукачівських подій" в липні нинішнього року.

У Москаля були які-небудь розбіжності з главою регіонального відділення БПП "Солідарність"?

- Ще на самому початку виборчої кампанії між Москалем та головою обласного виборчого штабу та обласної організації "БПП" Солідарність" Валерієм Пацканом виникали тертя. Пацкан не дослухався до побажань Москаля щодо кандидатів у депутати та щодо кандидата в мери Ужгорода. А Москаль очолював список БПП на виборах до Закарпатської облради. Але це ще півбіди. Коли вибори в Ужгороді були фактично програні, Пацкан несподівано вирішив перекласти відповідальність за це на Геннадія Москаля. І звинуватив Москаля у бездіяльності в той час, коли опозиційні партії - "Відродження" і Опозиційний блок - скуповували голоси виборців.

А яке Москаль мав до цього відношення?

- У тому-то й річ, що ніякого. Це скоріше Пацкан мав би піднімати шум, якби помітив де-небудь підкуп виборців. Але він якраз навпаки - зайвий раз намагався галасу не здіймати. Я кілька разів звертався до нього з цього питання, розповідав про схеми підкупу, пропонував провести конкретні заходи. Адже Пацкан є народним депутатом України, він міг би без проблем зв'язатися з МВС з любого питання. Але чомусь не робив цього. А підкуп був, це видно за результатами виборів. Не може прихильник антизахідної політики просто так перемогти в найзахіднішому обласному центрі України.

Ви пояснюєте відносно високі результати Опозиційного блоку підкупом виборців?

- Якщо говорити про підкуп, то скоріше це стосується партії "Відродження". Опозиційний блок дійсно користується тут певною популярністю. Адже у нас не було стрілянини, як у Києві, не було захоплення адміністрацій. Ми мирно домовилися з тодішньою владою про те, що якщо в Києві перемагає революція, ця влада сама без опору покидає свої кабінети. Так і сталося - по-європейськи. У нас тут Партія регіонів нікого не мучила, нічого не віджимала. Багато хто досі з повагою ставляться до деяких екс-регіоналів, нинішніх членів Опозиційного блоку.

Чи позначилися мукачівські події на результатах виборів?

- Ці події нашкодили, в основному, партії влади. Людей Балоги звинуватили в кришуванні контрабанди. Але закарпатці відмінно розуміють, що контрабандою насправді керують з Києва. Від "боротьби з контрабандою" постраждали місцеві жителі, які два рази на тиждень провозять через кордон різні дрібниці, заробляючи до 500 євро на місяць. Коли у людей ці заробітки забрали, люди звинуватили в цьому владу.

Давайте повернемося до Геннадію Москалю. Хто організував мітинг?

- Валерій Пацкан. Суть мітингу парадоксальна: голова партії звинуватив перший номер списку цієї партії в тому, що через нього конкуренти змогли скуповувати голоси. Ніхто вже не згадував, що на старті виборчої кампанії Москаль пропонував зовсім іншу систему координації та зовсім інших людей в якості кандидатів.

Чому Геннадій Москаль, який протягом своє кар'єри стикався не з однією складною ситуацій, відреагував так різко?

- Справа тут не тільки в емоціях. І навіть не в тому, що п'ятеро родичів Валерія Пацкана стали кандидатами в народні депутати від БПП "Солідарність". Не в сміхотворних звинуваченнях. Президентська партія в Закарпатті перетворилася на болото, працювати в якому Москаль навряд чи зможе. Адже і ворогів тут достатньо. Але якщо друзі починають бити в спину... Москалю не вдалося в рамках провладної партії побудувати із закарпатцями ту систему взаємовідносин, яка б дозволила йому рухатися вперед, як по політичній лінії, так і по лінії управління областю.

Чи залишиться Москаль в Закарпатській облраді? Або повернеться в обласну адміністрацію, поступившись своїм місцем другому номеру партійного списку?

- Не думаю, що він здатний на такі ігри. Депутатський мандат він здавати не буде в жодному разі. Його відхід з облради нічого не змінить. Можливо, демарш губернатора пов'язаний і з тим тупиком, в якому опинилася Закарпатська обласна рада після оголошення результатів голосування. Партія Віктора Балоги "Єдиний центр" отримала в ньому 19 мандатів, БПП "Солідарність" - 15, "Відродження" - 11, Об'єднання угорських партій КМКС - 8, Батьківщина - 7 і Опозиційний блок - 4. Для прийняття будь-яких рішень потрібно, як мінімум, 35 голосів (всього у нас 64 мандата). Представники угорської партії відразу заявили, що не стануть входити ні в які коаліції, але будуть підтримувати конструктивні рішення, прийняті більшістю голосів. Як не крути, об'єднуватися Солідарності ні з ким. Але й опозиціонери ні за яких обставин не збирають більшості. Працювати така облрада, швидше за все, не зможе. Крім того, всередині закарпатської обласної організації БПП "Солідарність" свої розклади. З 15 осіб, які отримали мандати, 8 осіб - це люди Валерія Лунченко з Народного фронту, 4 - Москаля і 3 - Пацкана. Загалом, єдності немає. Москаль, звичайно, це відразу зрозумів.

Чи можна сказати, що Геннадій Москаль зробив помилку, коли прийняв рішення балотуватися в облраду?

- Сумніваюся, що це рішення Геннадій Геннадійович приймав сам. Швидше за все, цього хотів президент.

Чи повернеться генерал-губернатор в Ужгород?

- Думаю, це можливо тільки в тому випадку, якщо Закарпатський осередок БПП "Солідарність" буде повністю перезавантажена.

Читайте на ГК:Загроза для усіх областей: закарпатці також готуються до нічних відключень світла
Читайте на ГК:Дівчина вибігла на дорогу і потрапила під колеса авто: поліція з'ясовує обставини аварії на Тячівщині (ФОТО)
Читайте на ГК:7 мільйонів на "реконструкцію стадіону": в одній з громад Закарпаття БЕБ виявило махінації з бюджетними коштами (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська