1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Сміття "наступає" на Хуст з усіх сторін / ВІДЕО

09.10.2015 13:07 0 Суспільство

Величезне сміттєзвалище посеред Карпатських гір відзняли і виклали в інтернет громадські активісти. Коли воно тут з’явилось – не знають.

Відтак, забили на сполох – кажуть не можуть спокійно спостерігати за тим, як їх дім тоне в смітті, пише UzhInform/

"Величезна територія засмічена побутовими відходами. Мене більше всього здивувало, то це масштаби цієї звалки. Ну це величезна звалка, от ви побачите на сторінці, воно займає велику площу. Я розумію що і люди в якійсь мірі цьому винуваті, але і не винуваті, вони заручники, бо не мають виходу, куди це сміття дівати, на горді в себе тримати?", - обурується громадський активіст Дмитро Величко.

Хустський район – традиційно туристичний. Долина нарцисів, Шаян, Велятино. Це лише частина об’єктів, які щороку відвідують тисячі гостей. Стихійного сміттєзвалища вони поки не бачать. Поки… гірські пейзажі ще прикривають сміттєві гори. Активісти звернулись до керівництва району. Вимагають його ліквідації.

Ситуацію прокоментував і голова Хустської РДА Назарій Павлій:

"Закарпаття у весняний період можуть очікувати паводки, що може призвести ще до більш пагубної ситуації. Залишати його там тим більше на осінньо-зимовий період не можна."

Люди – заручники ситуації – пояснюють в районі. Полігонів для вивозу сміття бракує. Вирішенням проблеми може стати зведення сміттєпереробного заводу, однак наразі цього не роблять, шукають інвесторів. Наприклад на Берегівщині подібний зводять вже кілька років і то тільки з допомогою угорців. Закордонні сусіди зацікавлені в тому, аби на Закарпатті сміття було менше.

В свою чергу заступник директора департаменту ЖКГ Закарпатської ОДА Василь Романець зауважив і про рису характеру закарпатців:

"Наші інвестори це ЄС, це Яноші в Берегові, інвестори це сьогодні Словаччина в Іршаві і сама Австрійська структура АВЕ, які працюють на теренах Закарпаття. У нашого населення ще менталітет не той, населення ще не звикло аби було чисто. Навіть водій, який в’їжджає на територію України, тут він собі дозволить кинути сміття на дорогу, а їде туди і там він собі такого не дозволить."

Вартість сміттєпереробного заводу близько 100 мільйонів гривень. В області таких грошей немає. Попри те, що обласна влада переконує, що за останній час ліквідували 1200 стихійних звалищ, їх щороку більшає. Чиновники розводять руками, кажуть в наших людей такий менталітет, звикли смітити там, де живуть і з цим наразі нічого не зробиш.

Читайте на ГК:Закарпатка натрапила на справжнє стихійне жахіття: що відомо (ФОТО)
Читайте на ГК:"Містична істота" лякає мешканців одного із сіл Закарпаття: що пишуть у соцмережах? (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Конфлікт закінчився смертю: закарпатець отримав термін й заплитить мільйон гривень відшкодування (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська