1. Новини Закарпаття
  2. >

Ромські табори Закарпаття готуються до місцевих виборів-2015

20.09.2015 19:27 Суспільство

Лідери ромських організацій Закарпаття розповіли журналістам, для чого у місцевих радах необхідні представники національних меншин.

Лідери ромських організацій Закарпаття розповіли журналістам, для чого у місцевих радах необхідні представники національних меншин.

Зокрема Мирослав Горват, голова «Об'єднання ромів Ужгорода» наголосив:

«За період незалежності ми можемо говорити, що роми беруть участь у виборчих кампаніях, але чи вони беруть участь як люди, що потім отримують вирішення проблем у соціальній та освітній сферах? Роми не хочуть жити так, як вони сьогодні живуть,вони готові змінювати умови, в яких перебувають. За останні кілька пройшла не одна виборча кампанія, але ми не бачимо користі для ромської громади. Хотілося б вірити, що роми будуть активними учасниками вибори».

На прес-конфеенції наголошувалося, що Закарпатті є близько 100 ромських таборів, а в області проживає 70-100 тис. ромів.

«Майже у кожному селі і місті живуть роми. Хотілося б, щоб умови у них були кращими. Одна з головних проблем - це оформлення документації, у багатьох немає свідоцтв про народження, паспортів. Роми хотіли б мати зміни. Покоління змінюються, роми стали іншими, багато серед них освічених, з вищою освітою. Хоітлося б вірити, що ромам дадуть можлвиість брати участь у виборчій кампанії».

Вперше, мабуть, роми відкрито заявляються про необхідність участі їхніх представників у місцевих виборах. За словами Мирослава Горвата, загалом по області від закарпатських ромів можуть кандидувати у місцеві ради близько 30-40 кандидатів. Буде цього року і кандидат в обласну раду.

«Ми готові йти на вибори, але чи готові політичні сили працювати з нами у цьому напрямку? Пропонуйте реальні конкретні речі, що ви можете зробити для ромської громади».

Щодо участі ромів у голосуванні, то за даними ромських організацій, в Ужгороді мають право голосувати 2,5-3 тис.осіб. Найбільша громада живе у передмісті Ужгорода «Радванка». Загалом по області мають можливість піти голосувати на вибори близько 10 тис. ромів.

На запитання, чи здатна нинішня еліта Ужгорода, та й Закарпаття взагалі, зрозуміти просту річ, що без сприяння усього загалу повноцінна соціалізація ромів, у якій зацікавлені всі, не відбудеться, Мирослав Горват відповів, що є дуже багато прикладів, котрі підтверджують таке розуміння. Хоча більшість суспільства ще живе у полоні стереотипів, за критеріями яких і сприймає проблеми ромів.сприймає ромів. 

За матеріалами Uzhgorod.net.ua

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська