1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські водоканали зливають у водойми області неочищені стоки

15.09.2015 11:28 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Про це у вівторок, 15 вересня, повідомив начальник БУВР Тиси Володимир Чіпак.

Про це у вівторок, 15 вересня, повідомив начальник БУВР Тиси Володимир Чіпак.

За інформацією Володимира Чіпака, Ряд підприємств області здійснюють скид стічних вод у поверхневі водойми без очистки та скид недостатньо очищених стоків. Переважно, це скид комунальних підприємств – водоканалів – області, очисні споруди яких потребують невідкладної модернізації та оновлення. Проблема із забрудненням поверхневих вод є однією з найбільш важливих і вимагає від місцевих органів влади якомога швидшого вирішення, враховуючи транскордонний вплив водостоків».

«Коли річка повноводна, це не так помітно. Річка самоочищується, але саме у такий маловодний період важлива робота очисних споруд. Тому велика проблема –це саме робота очисних споруд. Зокрема у місті Ужгород та Мукачеве. Вони побудовані ще у минулому столітті та потребують реконструкції», - заявив Володимир Чіпак.

Окрім того, турбує «водників» і проблема засмічення водостоків. Замість води в річках тонни сміття, непотребу, і навіть невеликий паводок знесе із заплав річок тисячі пластикових пляшок.

«Не було цієї проблеми років 15-20 тому. Ми не знали, що таке сміття у річці. А зараз ми вже не так боїмося паводку, як того, що несе річка у тих пляшках. Наші річки стали транспортуючим об’єктом цього непотребу не тільки в області, але й за межі держави. І, якщо чесно, дуже неприємно вислуховувати, що наша річка є транспортуючим об’єктом цього непотребу. І сьогодні питання не в грошах. Питання – у наших місцевих громадах. У деяких громадах уже роками не можуть визначитися, де зробити той завод по сортуванню сміття. Наші громади просто не можуть зрозуміти, що це потрібно», - нарікає Володимир Чіпак.

За словами Чіапака, проблема збору та утилізації твердих побутових відходів в області так і не вирішена. Водотоки області перетворюються на «сміттєпроводи», які відносять відходи до країн ЄС. А це вже транскордонні проблеми, які непросто вирішувати.

При цьому, на сьогодні в області право проводити руслоочисні роботи на річках мають 28 суб’єктів господарювання.

Нагадаємо, раніше Володимир Чіпак повідомив, що закарпатські малі ГЕС тимчасово припинили роботу через недостатній рівень води в річках області. 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська