1. Новини Закарпаття
  2. >

Медики з різних районів Закарпаття розповіли про ситуацію з вакцинами та поліомієлітом

02.09.2015 20:33 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Лікарі декількох районів області прокоментували перебіг вакцинації дітей та новонароджених і відповіли на актуальні питання щодо захворюваності на поліомієліт.

Лікарі декількох районів області прокоментували перебіг вакцинації дітей та новонароджених і відповіли на актуальні питання щодо захворюваності на поліомієліт.

За словами головних лікарів районних лікарень, вакцини бракує, тому вони не завжди можуть своєчасно провести щеплення, цим самим наражаючи на небезпеку свої пацієнтів.

«Брак вакцини стосується не тільки щеплення від поліомієліту. Близько двох років тому у нас не було в достатній кількості вакцини БЦЖ, а це щеплення мають робити в пологовому будинку. Медиків дуже тривожить така ситуація, адже через відсутність препаратів збиваються графіки щеплень, виникає потреба у додаткових препаратах», - прокоментував головний лікар Мукачівської обласної дитячої лікарні Євген Жупан.

Головний педіатр Берегівського району, заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Магдалина Візавер запевнила, що їхній заклад повністю забезпечений інєкційними препаратами, тоді як у постачанні крапельних є перебої. Тут, до прикладу, їх немає майже місяць.

Виноградівська ЦРЛ також лише частково забезпечена вакциною. У 2015 році рівень забезпечення вакциною тут склав 20,8%, що є недостатньою кількістю для щеплення всіх, хто цього потребує.

Бракує вакцини і в Ужгороді. Про це кореспонденту «Голосу Карпат» повідомила багатодітна мати, яка звернулась до однієї з амбулаторій міста.

«Я зверталася за вакциною в амбулаторію по вулиці Заньковецькій. Сказали, що вакцин немає. Просто страшно, скільки може бути переносників вірусу з легкою формою, яких за відсутності діагностичного устаткування не можна виявити», - сказала Ольга. Офіційний коментар від ужгородських лікарів щодо ситуації із вакцинацією городян наразі отримати не вдалося.

Проте не всі райони області скаржаться на брак вакцини. Так, начальник відділу охорони здоров’я Іршавської РДА Сергій Караслай зазначив, що в районі вакцина наявна у кількості 350 доз та щеплення проводяться згідно з графіком.

Прокоментували лікарі і захворюваність на поліомієліт, тема якого сколихнула Закарпаття після повідомлення міністра охорони здоров'я Олександр Квіташвілі під час екстреного повідомлення у МОЗ та перебіг вакцинації проти цієї недуги. За їхніми словами, випадків хвороби у жодному з районів області наразі не зафіксовано.

«Виникнення проблеми спричинили декілька чинників. Ситуацію ускладнює і той факт, що останніми роками значний прошарок дітей є не вакцинованими.  Причому, це діти до трьох років, які є найбільш вразливими до вірусу поліомієліту», - зазначив Євген Жупан.

Лікарі також зазначають, що вакциною для щеплень медустанови повинна забезпечувати держава. А тут діє не завжди ефективна тендерна система, конкурси проводяться несвоєчасно чи непрозоро, бракує коштів. На думку лікарів це і є причиною затримок з постачанням. Проблемою залишаються також часті відмови молодих мам від щеплень своїх дітей.

«На жаль, вони не розуміють, що небажанням здійснити відповідні профілактичні заходи ставлять під загрозу здоров’я, а може й життя власних чад», - сказала Магдалина Візавер.

Ще гірша ситуація, за словами лікарів, з представницями ромського населення. Їх доводиться вмовляти, переконувати, а часом навіть лякати непередбачуваними наслідками.

Не можна забувати і про те, що багато закарпатських матерів народжують за кордоном, де їхнім дітям роблять всі необхідні обстеження та щеплення. Багато батьків свідомо їдуть на обстеження та лікування за кордон, адже не дуже довіряють українським лікам.

3

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська