1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >
  5. Мукачево

У Мукачеві діти-переселенці отримають шкільну форму від голандців

26.08.2015 22:53

Днями діти переселенців, які виїхали із зони АТО, представники благодійного фонду «Маро» (Голландія) купили шкільну форму до першого вересня.

Сандро і Ана, представники фонду ГІС, на Закарпаття прибули спеціально, щоб допомогти тамтешнім переселенцям збирати дітей до школи.

Вони вирішили звернутися за допомогою в благодійний фонд під назвою «Право на життя в Закарпатті», який був створений власне самими переселенцями з Луганської та Донецької областей, що об'єднали батьків майбутніх школярів безпосередньо в центрі Мукачева.

За словами Сандро, він не хотів би втручатися в події, які відбуваються в країні. Він знає лише те, що війна - це жах. Коли люди кидають все, свої будинки, виїжджають далеко, щоб врятувати життя своїх дітей і свою, це просто жахливо.

Серед тих переселенців, які відправляють своїх дітей у цьому році в школу, є і житель Донеччини, який нещодавно втратив свого рідного батька. Чоловік загинув під час обстрілів.

Сьогодні тридцять сімей для своїх дітей змогли придбати шкільні костюми, вишиванки. А на знак своєї щирої вдячності, майстрині, що приїхали з Донецька, а тепер живуть в Мукачево, благодійникам вручили сувеніри - хлопцям - мило ручної роботи, а дівчатам - красиві віночки. Однак найкращим подарунком для приїхали з Нідерландів гостей, стали посмішки тих дітей, які були раді чудовим обновкам.

Подібні акції від фонду проводяться також у Берегові та Ужгороді.

Відзначимо, що в цьому році шкільна форма істотно подорожчала. Костюм на хлопчика можна відшукати мінімум за п'ятсот гривень. На піджак і спідницю для дівчинки знадобиться близько шестисот гривень. Сорочки і блузки коштують щонайменше сто п'ятдесят гривень. А адже ще потрібні туфлі, спортивний одяг і взуття, рюкзак та канцелярське приладдя.

За матеріалами "Новости Донецка"

 

Більшість переселенців не збирається повертатися із Закарпаття на Схід та у Крим

Чверть ужгородців негативно ставляться до того, що в Ужгороді живуть переселенці з Донбасу та Криму – соціолог