1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Чоловік з Рахова, який 4 рази був на передовій, не може отримати посвідчення учасника АТО

20.08.2015 13:35 Суспільство

38-річний Олександр Негря з Рахова цими днями знаходиться в Ужгородському госпіталі на лікуванні. Горянин не з чуток знає, що таке зона АТО. Сам аж чотири рази побував на передовій.

38-річний Олександр Негря з Рахова цими днями знаходиться в Ужгородському госпіталі на лікуванні. Горянин не з чуток знає, що таке зона АТО. Сам аж чотири рази побував на передовій.

"Уперше в зону АТО поїхав під час другої хвилі мобілізації. – розповідає Карпатському об'єктиву Олександр. Спочатку нас відправили на полігон у Новояворівськ Львівської області, де нам показали БТР-ри і стали навчати. Через два тижні вже полігон на Рівненщині. Там кілька днів навчали їздити на бронетранспортерах. Після цього нас відправили в Іловайськ. Там ми потрапили в котел, про який пізніше писали засоби масової інформації. Вже знаходячись в ешелоні на наші телефони стали дзвонити ополченці: «где вы, мы уже за вами соскучились…». Звідки вони мали наші номери телефонів, не можу зрозуміти. Замість трьох ешелонів на Схід поїхав лише один"– повідомив Олександр.

Вони не доїхали до місця призначення, ешелон розбомбили. Хлопці несподівано опинилися в котлі. Вибиралися звідти лише з АКСУ та два ріжки патронів. Це і все озброєння, що у хлопців залишилося на руках проти «Градів» та іншої важкої артилерії.

"З цього пекла ми стали вибиратися самотужки, пройшли пішки 70 км, поки добралися в одну з військових частин. Після цього нашу 51 бригаду розформували і я потрапив у 53 бригаду. Побути довго вдома не довелося. Після цього мене ще тричі забирали в зону проведення антитерористичної операції, де я кожного разу опинявся на передовій. Розповідати про всі ті жахи, що там бачив і відчув, просто не хочеться. Не дай Бог комусь пережити й побачити те, що ми пережили. Навіть останнього разу, коли ми вже їхали на демобілізацію, нашу машину обстріляли".

Олександр розповідає досить емоційно. Відчувається, що цій молодій людині довелося чимало пережити жахіття військових дій. Чоловік,  трохи заспокоївшись, продовжує розмову й розповідає про те, що наболіло. Навіть побувавши чотири рази на передовій, він так і не отримав посвідчення учасника АТО. Хтось побував тиждень на блокпостах і йому одразу вручили це посвідчення. І це починає мимоволі дивувати. Невже у нас потрібні люди лише для мобілізації, а їх проблеми, що виникають згодом залишаються поза увагою чиновників? 

Читайте на ГК:Райський куточок наближений до неба: на Закарпатті рожева "ковдра" вкрила одне з міст (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:На Рахівщині сусід хотів розслабитися, натомість "спалив" будинок (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпаття зустрічає свого Героя: кортеж із тілом воїна їде до рідного села (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська