1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові розповіли про пенсійне забезпечення громадян, які виїжджають до Угорщини

30.07.2015 17:20 Суспільство

Дане питання, як виявилось, регулюються положенням Угоди між Союзом Радянських Республік і Угорською Народною Республікою про співробітництво в галузі соціального забезпечення.

Дане питання, як виявилось, регулюються положенням Угоди між Союзом Радянських Республік і Угорською Народною Республікою про співробітництво в галузі соціального забезпечення.

Угода чинна з 12 квітня 1963 року. ЇЇ умови виконують і Україна і Угорщина. Про це повідомив начальник управління Пенсійного фонду в Берегівському районі Олександр Кордош, передає Beregovo.Today.

Відтак, пунтом 2 ст. 9 Угоди передбачено,що вразі якщо пенсіонер переселяється на територію другої Договірної Сторони, виплата пенсії припиняється по закінченню місяця, в якому мало місце переселення.

Компетентний орган Договірної сторони, на територію якої переселився пенсіонер, надає пенсіонеру пенсію після його переселення згідно із законодавством своєї держави та за свій рахунок, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому мало місце переселення. За відсутності документального підтвердження місяця переселення таким місяцем є місяць зняття з обліку за місцем постійного проживання.

Пунктом 2.25 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», визначено, що до заяви про припинення виплати пенсій у зв’язку з виїздом за кордон пенсіонером подається 1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон (загранпаспорт) з відповідним записом про виїзд на постійне місце проживання за кордон та 2) талон про зняття з реєстрації за місцем постійного проживання.

В разі звернення пенсіонера в УПФУ із заявою про зняття з обліку в наступному місяці після зняття з реєстрації, пенсія яка отримана після зняття з реєстрації підлягає поверненню.

Як зазначають самі пенсіонери, які вже оформили пенсію в Угорщині, слід потурбуватися про стаж роботи в Україні. Якщо він менше, ніж 40 років, то пенсія в Угорщині буде мінімальною. Одразу пенсію не виплачують, а лише через півроку, коли відповідні служби зафіксують, що громадянин справді переїхав на ПМП до Угорщини і не порушує правил.

На виплати пенсій для вихідців з України в Угорщині щорічно витрачається до 10 мільярдів форинтів. Слід зауважити, що претендувати на пенсію в Угорщині можуть тільки громадяни цієї країни.

Варто зазначити, що мінімальна пенсія в Угорщині нині складає 28 500 форинтів (100 доларів США) на місяць, середня - близько 75 000 форинтів (270 доларів). Все залежить від трудового стажу та освіти - дипломовані фахівці можуть отримувати близько 200 тис форинтів на місяць і навіть більше.

До речі, мінімальна місячна заробітна плата в Угорщині у 2014 році збільшилася з 98 тис. форинтів (близько 330 євро) до 101 тис. 500 форинтів (342 євро).


Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська