1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Чому американські військові радники можуть повчитися в українців на Львівщині

30.07.2015 16:49 Суспільство

З квітня поточного року близько 300 військових радників із США навчають за західними стандартами українських військовослужбовців і бійців "Національної гвардії" у Львівській області.

З квітня поточного року близько 300 військових радників із США навчають за західними стандартами українських військовослужбовців і бійців

Присутність американських десантників із 173 -ї повітряно-десантної бригади "під боком" Росії очікувано викликало у неї величезне невдоволення, пише оглядач австрійської Die Presse Вольфганг Гребер передає inopressa. Хоча Росія сама надає підтримку повстанцям на сході України, нехай і негласно.

Тим часом педагогічна діяльність американців виявила несподівані речі, йдеться в статті: українські "учні", зі свого боку, можуть дечому навчити "вчителів". Американці, як виявилося, багато чого не знали взагалі або вже забули.

Так, капітан американської армії Зекері Савари визнає, що незважаючи на те, що у нього за плечима участь у двох військових операціях на Близькому Сході:

"Робота з тими, хто брав участь в боях українцями виявила великі прогалини в його військових знаннях".

Офіцер підкреслює, що, по суті, він є типовим військовослужбовцям армії США.

"Після майже десяти років партизанської війни на зразок тієї, що була в Іраку і Афганістані, у більшій частині американських солдатів і офіцерів немає практичного досвіду зіткнення з професійним і важко озброєним, організованим у великі підрозділи і активно використовують сучасну військову техніку противником, воюючим конвенціональним способом" , - цитує видання слова Савари.

"Наприклад, я ніколи не був у ситуації, де б довелося контактувати з ворожим безпілотником", - сказав Савари.

"Жоден з нас не був під артилерійським вогнем", - кажуть американці.

Останньою класичної кампанією армії США, пише автор, стала війна в Іраку в 2003 році - правда, лише формально, оскільки розвалюється іракська армія практично не чинила опору, внаслідок чого все зводилося до партизанської війни. Що ж до українських ополченців, то вони мають для нерегулярних формувань надто регулярну організацію, озброєні танками, самохідними гаубицями, комплексами ППО і демонструють тактику радянсько-російської військової школи, підкреслює журналіст.

Інший американський військовий радник, сержант Джейкоб Харт, повідав Гребер, що він ніколи не стикався з броньованою технікою противника.

"Український солдат розповідав мені, як йому довелося вести бій із ворожої БМП на відстані 15 метрів. Вони стріляли в нього з гранатометів з 10-15 метрів. Це з розряду речей, про які нашим людям говорили, що вони абсолютно не потрібні, оскільки до цього точно не дійде ", - зізнається американець.

І хоча це не дивує, але вказує на зростаючу систематичну брак досвіду у американських військових, коментує автор статті.

"Іншими словами, типовий сьогоднішній американський" джи-ай "або морпех абсолютно не готові до зустрічі з важкими підрозділами противника, оскільки впевнені, що авіація, системи ППО і артилерія вже давно все це знищили", - йдеться в статті.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська