1. Новини Закарпаття
  2. >

Диплом в обмін на повістку: випускникам закарпатських вишів не дають втекти від військкомату

01.07.2015 09:46 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Випускники, що завершують навчання на 5 курсах УжНУ, будучи ще студентами, отримують повістки раніше, ніж власний диплом.

Випускники, що завершують навчання на 5 курсах УжНУ, будучи ще студентами, отримують повістки раніше, ніж власний диплом.

Здійснюється таке вручення за допомогою обхідних листів, які кожен випускник повинен здати до того, як отримає диплом. В обхідному листі міститься близько 10 установ, кожна з яких за допомогою печатки та підпису керівної особи, має засвідчити той факт, що студент нічого не заборгував університету і може випускатись з його лав. В переліку містяться університетська бібліотека, гуртожиток, медична частина, а також військкомат. В останньому повинні засвідчити, що ви перебуваєте в них на обліку. Саме тут і відбувається сумнівний з приводу законності бартер: «Хочеш диплом – підписуй повістку!»

Студент факультету суспільних наук УжНУ Анатолій не побоявся розповісти про те, як йому вдалося вирішити дану проблему:

«Я прийшов до військкомату, пред’явив їм свій обхідний, на що мені було вручено повістку з вимогою поставити свій підпис. Проте, я витягнув з кишені студентський і пояснив, що до 30 червня я офіційно є студентом і тому підписувати нічого не буду. Після чого мені підписали мій обхідний. Можливо, вони думали, що я вже не є студентом, я не знаю, але добре, що мені вдалося легко вийти з даної ситуації».

Тим не менш, не всім майбутнім випускникам вдалося так просто вирішити цю проблему. Так, Анатолій свій обхідний лист підписував у Хустсько-Міжгірському військкоматі. А ось деякі випускники, яким довелося проходити через, на приклад, Тячівський комісаріат, були змушені шукати «обхідні шляхи».

«А що тут неправильного? Повістку для чого їм давали? Їм давали повістку для проходження медичної комісії. Мабуть, там вказували число, коли вони мали закінчити (навчання – ред.) і після цього на наступний день чи через тиждень з’явитися і пройти медкомісію, уточнити облікові дані. А вже після рішення медкомісії буде видно, чи буде звільнений, чи піде служити. Я не бачу тут ніяких порушень. Все згідно чинного законодавства», - прокоментував цю ситуацію в.о. комісара Закарпатського обласного військового комісаріату, полковник Олег Вінницький.

Не бачать проблеми у подібній практиці і в обласному департаменті освіти. Так, його директор Михайло Мотильчак запевняє, що і сам у свій час проходив через подібні процедури:

«Завжди так було, у різні часи, і коли я закінчував. Є такий обхідний лист. Вони мають із ним і у воєнкомат піти. І от коли вони йдуть у воєнкомат, їм дійсно дають цю повістку, але вона не в зону АТО. Це на осінь, щоб вони прийшли на комісію для несення служби в армії. Тому що після того випускників не можуть знайти. То їм лише повідомляють про те, щоб восени з’явитись на призовну комісію. Це стосується випускників навчальних закладів четвертого рівня акредитації».

Випускники попередніх років, які завершували виші задовго до початку воєнних дій на сході України та мобілізації, натомість зауважують, що такі процедури раніше зводлися до формальності. Наразі ж для багато юнаків були поставлені перед вибором: підписувати повістку чи забути про диплом.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська