1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >
  5. Тячів

Територіальна реформа: На Тячівщині активно формуються об’єднання територіальних громад

11.06.2015 17:51

Сьогодні в державній адміністрації вкотре розглянули питання реалізації адміністративно-територіальної реформи в районі.

Попередньо, обласний Офіс реформ запропонував створити в Тячівському районі 6 великих спроможних територіальних громад. Взявши до уваги історичний, національний, культурний фактори, територіальне розмежування та розвиток інфраструктури населених пунктів з’явилась також бачення створення на Тячівщині 10-12 спроможних, ефективних територіальних громад.

Сьогоднішнє обговорення даної теми пройшло у форматі кущових нарад, за участі вдали Тячівщини, голів місцевих рад, які мають хорошу перспективу об’єднання. 

Власне процес формування об’єднаних територіальних громад в районі проходить досить активно. В окремих населених пунктах уже відбулись громадські обговорення та прийняті відповідні рішення сесій міської, селищних та сільських рад. Це стосується зокрема Тячівської громади, яка об’єднує місто Тячів, села Руське Поле, Лази і Округлу, Усть-Чорнянської, до якої увійдуть села Лопухово та Руська Мокра, інших. Найбільші дискусії щодо формування громад виникають у тереблянській долині та деяких інших населених пунктах. Тут керівники органів місцевого самоврядування та громадськість не можуть дійти між собою згоди в питаннях формату об’єднання та визначення центрів. Однак на цьому не поставлено крапку, дискусії тривають і є сподівання, що керівниками цих місцевих рад в узгодженні з громадами будуть прийняті рішення, які посприяють створенню нових, дійсно ефективних, спроможних громад у районі.

"У підсумку сьогоднішніх зустрічей, зваживши всі фактори, думку керівників органів місцевого самоврядування та громадськості, сформують орієнтовний план об’єднання територіальних громад у Тячівському районі, який відтак буде передано до обласної державної адміністрації та Офісу реформ в Закарпатській області", - інформує прес-служба Тячівської РДА.

Нагадаємо, що в разі відмови в об’єднанні населені пункти залишаються без державного фінансування, тобто дотацій, які до цього складали більшу частину їх бюджету. Таким чином, від недофінансування постраждають бюджетні заклади сіл та селищ району, витрати на утримання яких прийдеться суттєво скоротити, адже район не матиме змоги забезпечити їх функціонування.

Читайте на ГК:Порятунок для недужих:  відкрили одні з найнеобхідніших відділень на сьогоднішній час (ФОТО)

 

Читайте на ГК:Жителі гірської місцевості зможуть пройти необхідні обстеження: в одній з лікарень з'явилися відділення реабілітації та судинної неврології (ФОТО)

Територіальна реформа: Сільські голови Берегівщини не бажають об'єднуватися

Сільські голови Виноградівщини розповіли, що думають про адмінреформу

Екс-губернатор Ледида закликає владу Закарпаття провести референдум щодо адмінреформи краю