1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Іршавчанам розповіли про добровільне об'єднання територіальних громад

08.06.2015 18:24 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Сьогодні в приміщенні районного будинку культури відбулося обговорення громадськості району з представниками Офісу реформ актуальних питань.

Сьогодні в приміщенні районного будинку культури відбулося обговорення громадськості району з представниками Офісу реформ актуальних питань.

Більше двох годин присутні спілкувалися щодо добровільного об'єднання територіальних громад.  Участь в обговоренні взяли т.в.о. голови Іршавської РДА, сільські голови, депутати сільських та районної рад і просто небайдужі мешканці Іршавщини, адже попередньо всіх бажаючих було запрошено до відкритого обговорення.

Директор Офісу реформ, Іван  Дем'янчук, повідомив присутніх, що мета їх візиту – обговорити питання щодо формування територіальних громад на теренах Іршавщини. Він розповів, що у всіх області створено Офіс реформ, який покликаний стати центром надання методологічної допомоги, інформування, виконання технічних завдань з підготовки перспективного плану об'єднання територіальних громад. 

Експерт Офісу реформ, Олег Лукша, у своєму виступі наголосив, що пакет реформ був розроблений ще в 2005-2009  роках, при чому в країнах Європи реформи себе цілком виправдали. Він акцентував увагу на перевагах об'єднання, адже громада стає учасником міжбюджетних відносин з державою, землі за межами населеного пункту перейдуть у розпорядження громади. Разом з тим, буде змінено дохідну частину бюджету, а громада матиме можливість отримувати кошти з Фонду розвитку регіонів.

«Децентралізації влади – це вимога Революції Гідності, адже її учасники вимагали зміни системи влади. Дана реформа достатньо добре й логічно продумана і користь від її проведення отримають, в першу чергу, громади», - підсумував Олег Лукша.

На питання щодо кількості громад, експерт відповів, що в Іршавському районі буде стільки громад, скільки іршавчани їх створять. Звучала і пропозиція про об’єднання всіх місцевих рад району в одну -  Іршавську територіальну громаду, якщо цьому б дозволяла Методика формування спроможних територіальних громад. Щодо часових обмежень, експерт дав роз’яснення, що є місяць для подачі перспективного плану, так як неприйняття такого плану затримує інші громади, які готові до об'єднання.

Присутніх також цікавило, на підставі якого Закону будуть проводитися цьогорічні вибори і кого люди вибиратимуть: сільських голів чи голів центрів громад та старостів? Представник Офісу реформ висловив припущення, що, скоріше за все, вибори будуть проводитися за перехідною виборчою системою і не виключено, що голови тепер будуть вибиратися на 2-3 роки. Проте, все залежатиме від депутатів Верховної Ради України і закону про вибори, який вони приймуть.

Депутати висловлювали і невдоволення тим, як проходить реформа в Україні. Адже не лише Іршавська громада, а й вся Україна є заручником Мінрегіонбуду, який часто не дослухається до експертів та фахівців. На завершення зустрічі, Віктор Симканинець зазначив, що кожна ідея має право на життя, а останнє слово, однозначно, за громадами, а також зауважив, що експертам, які вислухали думку громади, також слід прислухатися до висловлених думок та пропозицій.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська