1. Новини Закарпаття
  2. >

Екс-губернатор Ледида закликає владу Закарпаття провести референдум щодо адмінреформи краю

04.06.2015 12:25 Суспільство

Причиною такої заяви є те, що відповідно до нової адміністративно-територіальної реформи Закарпаття можуть приєднати до складу Львівської області. Тобто формально закарпатці можуть стати "галичанами".

Причиною такої заяви є те, що відповідно до нової адміністративно-територіальної реформи Закарпаття можуть приєднати до складу Львівської області. Тобто формально закарпатці можуть стати

Екс-губернатор Закарпаття вважає, що нинішня влада має враховувати думку мешканців сіл та міст Закарпаття щодо бажання об’єднувати населені пункти в громади.

"Я категорично проти того, щоб скинуті нам директиви з Києва бездумно приймалися без врахування думки самих закарпатців. Не писар зі столиці, а саме громада, мешканці сіл та міст Закарпаття повинні приймати рішення щодо адміністративного об’єднання населених пунктів, у яких вони живуть.

Якщо вже ми говоримо про те, що територіально-адміністративна реформа вводиться згідно європейських принципів та нормативів, тоді і діяти ми повинні так, як це робиться в таких випадках у Європі. А саме – надати право громадам вирішувати територіально-адміністративні питання.

Але ще більше хвилює те, що останнім часом в пресі мусується думка про створення в Україні крім територіальних громад також інших крупних адміністративно-територіальних одиниць – повітів та регіонів. Вже навіть центральні телеканали країни демонструють створені в органах влади карти України за принципом повітів та регіонів і на цих картах наше Закарпаття входить до так званого Галицького або Карпатського регіону.

Я категорично проти того, щоб Закарпаття ставало адміністративною частиною Галичини! Ми самобутній край зі своєю унікальною історією та культурою.

У випадку ескалації центральною владою дій щодо прийняття питання укрупнення областей в регіони, закликаю Закарпатську обласну раду, як головний орган місцевого самоврядування нашого краю, ініціювати та організувати референдум з приводу того, чи бажають закарпатці, щоб наша область входила до адміністративної одиниці Галичина з підпорядкуванням Львову", - йдеться у заяві депутата Закарпатської Обласної влади Олександра Ледиди.

Він погоджується, що деякі адміністративно-територіальні питання не в компетенції регіональних референдумів, але підкреслює, що відповідно до Статті 46 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" дає нам можливість проведення дорадчого опитування громадян (консультативного референдуму), що проводиться з метою виявлення волі громадян при вирішенні важливих питань загальнодержавного і місцевого значення. Результати такого опитування розглядаються і враховуються при прийнятті рішень відповідними державними органами. Тобто, центральна влада повинна почути настрої закарпатців щодо територіально-адміністративної реформи і приймати відповідне рішення з урахуванням цих настроїв.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська