1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Археолог Ігор Прохненко представив нові знахідки розкопок замку «Нялаб» на Закарпатті / ВІДЕО

18.05.2015 18:27 0 Суспільство Ексклюзив Автор: Голос Карпат

На руїнах старовинного замку «Нялаб» у селищі Королево, Виноградівського району, знову розпочалися розкопки. Археологи наразі опрацьовують матеріали минулого року.

Однак дослідникам вже є чим похвалитися. Нові знахідки відео-групі «Голосу Карпат» представив доцент кафедри історії стародавнього світу і середніх віків УжНУ  Ігор Прохненко. Вони, на його думку, вже свідчать про те, що сезон буде дуже вдалим.

Археолог демонструє польську монету Сигізмунда I, датовану 1508 роком, стрілку годинника, кулю. Крім цього, тут, як і раніше, знаходять кераміку, кахлі з різними зображеннями. Так, з нових цікавих знахідок – кахель із зображенням св. Христофора, на якому бородатий чоловік переносить маленького Ісуса через річку. Втім, всі знайдені речі ще будуть науково опрацьовувати. І тоді, сподівається археолог, ми зможемо дізнатися більше, як жило населення в епоху Середньовіччя.

Подивитися на розкопки замку приїхали і студенти із Будапештського університету ім. Лоранда Етвеша, кафедри середньовічної археології.

– Цей замок, є одним з найбільш цікавих не тільки на території Закарпаття, але й в Європі, − зазначає Прохненко. – Тож успіхи студентів нашого факультету привертають увагу не тільки нашого населення, наших краєзнавців, любителів. Вони привертають увагу і науковців в Європі. Група з Будапештського університету приїхала, щоб ознайомитися з тим, що ми знаходимо, дізнатися більше про наш край. Їм дуже подобається відвідувати замки, церкви, монастирі Закарпаття. З нами вони постійно співпрацюють, але це вперше, коли студенти приїхали так масово.

Нагадаємо, розкопки на замку «Ньолаб» у Королеві відбуваються з 2007 року. Минулого року археологи розкопали тут замкову кімнату,кахлі з зображенням дракона та двох єдинорогів, різнотипні та відмінні за оздобленням. Цікаво, що в кімнаті збереглася піч початку XVІІ ст. (1610 р.). Вхід до кімнати прикрашав барельєф з гербом баронів Перені –володарів Королівського замку.

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...