1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатські фермери налагоджують із поляками спільний агробізнес

24.04.2015 20:56 Суспільство Голос Карпат

У ці дні на Закарпатті перебувають польські партнери благодійного проекту, організованого спільно з дорадчим центром «Терра Деі».

У ці дні на Закарпатті перебувають польські партнери благодійного проекту, організованого спільно з дорадчим центром «Терра Деі».

- Власне, подібні благодійні проекти уже реалізувалися і в попередні роки, - уточнює керівник центру Олександр Омельченко. - Є чималий досвід в організації тепличних господарств для багатодітних малозабезпечених сімей. Завдяки проекту понад 80 закарпатских сімей змогли започаткувати власний бізнес, отримувати реальні прибутки.

За словами пана Омельченка, у співпраці з польськими партнерами з Підкарпатського воєводства центр уже мав проект з вирощування яблук. У його рамках були поїздки закарпатських садівників до Польщі, вивчення технологій. Як результат закарпатці посадили міні-сади із саджанців, подарованих польскими партнерами. Цього року очікується перший урожай. Проект фінансувала програма RITA.

Нинішня ж зустріч проходить у рамках проекту «Споруда невеликих теплиць для підприємництва в сільській місцевості», за яким закарпатські сім'ї отримують міні-теплиці і безкоштовний консультативний супровід від спеціалістів допродчого центру «Терра Деі». На початку червня вже запланували поїздку в Польщу для вивчання тамтешнього досвіду з ведення тепличних господарств. Керівник проекту Тадеуш Пошай вважає, що Закарпаття має унікальні можливості ведення тепличного бізнесу, оскільки цьому сприяє і клімат, і перспективний споживчий ринок.

Про особливості вирощування тепличних культур розповіла його колега Анна Тєшинська.

Якщо тепличні господарства – це реальні проекти, які вже працюють або втілюються, то ще один польський гість Грегорж Беднарек зацікавив закарпатців ідеями з відновлювальної енергетики. Скажімо, для фермерів, які працюють на виноградівській Чорній горі (Наталії Мартишинець, братів Боднарюків, Сергія Куса) важливо мати автономне джерело електро- або теплоенергії. Уже завтра поляки піднімуться на гору, щоб визначити напрям проекту із залученням європейських інвестицій.

Грегорж Беднарек при цьому висловив власну думку, що у найближчі роки ситуація в Україні зміниться на краще і та вартість проектів, яка нині закарпатцям здається непідйомною (50-100 мільйонів євро), вже не буде вражати.

 
 

Олег Добош

Виноградів

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська