1. Новини Закарпаття
  2. >

Тільки 1,3% одеситів хочуть наслідувати ДНР і ЛНР

23.03.2015 17:37 Суспільство

Вибухи на вулицях і війна зробили з Одесою те, чого довго не могла зробити київська влада, - одесити практично поховали ідею свого міста як частини Новоросії.

Вибухи на вулицях і війна зробили з Одесою те, чого довго не могла зробити київська влада, - одесити практично поховали ідею свого міста як частини Новоросії.

На вулиці Канатній, де знаходиться штаб одеської самооборони і волонтерський пункт, в одній з кімнат п'ятеро жінок різного віку зав'язують клаптики тканини на маскувальною сіткою для армії, повідомляє Новое время.

"Я не можу допомогти матеріально, але і сидіти вдома теж немає сил", - пояснює пенсіонерка Міла.

За даними популярного місцевого сайту dumskaya.net, з 25 квітня минулого року і по нинішній момент в місті і його околицях сталося 22 вибуху. Ще п'ять закладених вибухових пристроїв знешкодили правоохоронці. Майже половина підривів припала на будівлі, в яких знаходяться волонтерські центри або проукраїнські організації. І хоча піротехнікам роботи вистачає, обходиться без жертв. Тому місцеві аналітики схильні вважати всю цю активність частиною стратегії проросійських сил щодо дестабілізації становища в регіоні, який колись претендував на участь у проекті Новоросія. У РФ довгий час вважали Одещину однією з найбільш проросійськи налаштованих областей України. Але останнім часом все змінилося.

Дим 2 травня.

Травнева трагедія сильно змінила ситуацію в місті. Багатьох учасників подій 2 травня затримали правоохоронці. Злякавшись правосуддя, з Одеси втік колишній виконуючий обов'язки голови міської міліції Дмитро Фучеджі.  Але проросійські організації, які раніше виявляли велику активність в регіоні, після того, що сталося заспокоїлись або змінили прописку. 

Регіональний розрив

Зараз Одеса дійсно не виглядає розсадником антиукраїнських активістів - скоріше, навпаки. За даними опитування, третина жителів області хотіла б залишитися у складі унітарної України в рамках чинної Конституції. Більше половини (57,7%) бажали б жити в єдиній, але децентралізованій Україні, де місцеве самоврядування має широкі повноваження. Наслідувати приклад ДНР і ЛНР виявили бажання лише 1,3% опитаних. 

Важкий діалог

Незважаючи на протиріччя і різні оцінки того, що відбувається на сході України, в Одесі шукають шляхи примирення. З травня минулого року конфліктологи намагаються налагодити діалог між Евромайданом і антимайданом, прихильниками України та Росії. Цей діалог - спільна ініціатива місцевої влади та громадськості.

Один з працюючих над проектом фахівців - Інна Терещенко. Вона розповідає, що раз в тиждень у місті проходять зустрічі, на які можуть прийти люди будь-яких поглядів і просто поговорити між собою.

Що буде далі, одесити не знають і не беруться робити прогнози. Навіть у вибухах городяни бачать різну підоснову: від політичної - спроби дестабілізувати ситуацію в місті - до економічної, мовляв, хтось намагається захопити чужу власність, використовуючи зручний політичний момент. Крім того, піротехнічна активність може негативно позначитися на туристичному сезоні, а індустрія відпочинку дуже важлива для приморського міста.

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська