1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Красне поле знов зібрало все Закарпаття біля підніжжя своєї історії

15.03.2015 18:13 Суспільство Ексклюзив

Сьогодні, 15 березня, було відзначено 76-у річницю проголошення Карпатської України.

Сьогодні, 15 березня, було відзначено 76-у річницю проголошення Карпатської України.

15 березня 1939 року на Соймі було проголошено повну державну самостійність Карпатської України. 76 років опісля на Красне поле з’їхалися представники майже всього Закарпаття, аби віддати шану полеглій на Красному полі молоді.

Біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків, почесну варту несли курсанти Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Хустський міський голова Володимир Кащук, голова Хустської РДА Михайло Пристая та голова Хустської райради Олександр Липчей урочисто зустріли голову обласної державної адміністрації Василя Губаля та першого заступника голови обласної ради М.Поповича.

«Сьогодні важлива дата в історії не лише Закарпаття, а й всієї нашої держави – відзначення 76 – ї річниці проголошення Карпатської України, - каже голова Закарпатської ОДА Василь Губаль. - Саме 15 – го березня 1939 року закарпатці вписали свою сторінку до літопису державотворення незалежної України. На цій землі боровся наш народ, убираючи у груди дух єдиної незламної нації.Тому вклоняємось сьогодні захисникам славетної Карпатської України. Схиляючи голови,згадуємо у цей день і Героїв Небесної сотні, які вийшли у нерівний бій за кожного із нас. Згадуємо й учасників АТО на сході країни, які не повернулися живими. І віддаємо величезну шану вдовам-дружинам, матерям та дітям, для яких сьогоднішня війна залишила гіркий слід на ціле життя, зодягнувши їх у чорні хустини. А також тих, хто сьогодні незламно стоїть на сторожі нашого з вами спокою.».

Свої слова вдячності полеглим борцям та віру у майбутнє нашої України висловив і Володимир Кащук:

«Тріумфальні вибори до Сойму Карпатської України у 1939 році, на яких впевнено перемогли національно-патріотичні сили краю, відчайдушні спроби уряду А.Волошина покращити економічну ситуацію в країні, цілеспрямована політична і культурницька робота мали величезний резонанс у світі. Сьогодні, з висоти третього тисячоліття, ми можемо впевнено стверджувати, що завдяки Карпатській Україні світ більше дізнався про Україну загалом. Нині Україна так само бореться за свою незалежність, як і молоді хлопці на Красному полі понад сім десятиліть тому. На цьому місці ми вшановуємо не лише їхню пам’ять, а й нинішніх героїв, які полягли на Сході нашої держави».

Під звуки гімну України, який виконував духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії, високопосадовці, представники політичних та громадських організацій області та всі учасники урочистостей  поклали вінки та квіти до Пам’ятного Хреста. Під час виконання патріотичної пісні «Красне поле» представники різних релігійних конфесій провели екуменічну панахиду за загиблими Карпатськими січовиками.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська