1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Майже половина росіян вважають, що інтернет використовується Заходом проти Росії - WP

176

Майже половина росіян вважають, що інформація в інтернеті повинна бути піддана цензурі.

Недовіра росіян до західних джерел і дисидентської інформації в інтернеті створює "фільтр", який зміцнює популярність політики російського президента Володимира Путіна, пише Дзеркало тижня посилаючись на The Washington Post.

"На жаль, президент Росії Володимир Путін не один серед тих, хто побоюються, що інтернет - це проект ЦРУ", - йдеться в статті.

Видання публікує опитування, яке було проведено серед 1600 респондентів, і майже половина всіх росіян вважають, що інформація в інтернеті повинна бути піддана цензурі. Крім того, двоє з п'яти росіян не довіряють іноземним ЗМІ, і майже половина росіян вважають, що зарубіжні новинні сайти повинні бути піддані цензурі.

Таке ставлення почасти пояснюється тим, що 42 % росіян вважають, що інтернет використовується зарубіжними країнами проти Росії. Інша справа - федеральні канали в Росії, які контролюються владою. Це джерело інформації є основним для 84 % росіян, а довіра до телебачення досягає 90 %. 46 % респондентів вважають, що групи в соцмережах потребують цензурі. Беручи до уваги ці передбачувані "зовнішні та внутрішні загрози", не дивує, що Федеральна служба безпеки Росії користується найбільшою довірою в якості регулятора інтернету.

Таке уявлення дійсності не випадково з'явилося у росіян. Протягом деякого часу влада Росії формувала два взаємодоповнюючих переконання. Перше, що зарубіжні країни нібито використовують своє технологічне панування над інтернетом заради переслідування своїх економічних і політичних, військових цілей в Росії. Друге - вітчизняні онлайн-активісти і "екстремісти" використовують інтернет, щоб дестабілізувати політичну систему Росії.

 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber