1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Конгресмени звинуватили Обаму у невиконанні обіцянки про поставки зброї в Україну

228
Суспільство Львівські новини

Представники Республіканської партії в конгресі США звинуватили уряд своєї країни в тому, що він не виконує обіцянки про поставки Києву нелетального озброєння.

Ці дані підтверджує непублічний звіт адміністрації Обами, що був переданий сенаторам, повідомляє американське агентство Bloomberg, яке оприлюднило копію документа і коментарі декількох посадових осіб.

Є велике розходження з тим, що обіцяли Штати в питанні поставки нелетального озброєння, й тим, що реально було надано, - стверджує Bloomberg.

"США продовжує давати обіцянки, які самі ж не виконує. Ми не вважаємо, що обіцянки адміністрації Обами були дотримані", - заявив агентству сенатор Роб Портман, що є одним із ключових лобістів надання Україні летального озброєння.

"Схоже, що уряд хоче залишитися осторонь у той час, коли відбувається ескалація насильства", - додав він.

Як відомо, президент Обама представляє Демократичну партію США, тобто республіканці є його конкурентами у внутрішньополітичній боротьбі.

Оприлюднений агентством документ не містить вихідних даних, але журналісти стверджують, що це - звіт про фактичне виділення Києву нелетальної військової допомоги станом на середину грудня. Рішення про виділення такої підтримки на суму $118 млн було прийнято влітку.

У цілому не було поставлено близько половини обіцяного обладнання, стверджують в американському парламенті.

Відповідно до цього документа, США обіцяли надати українській армії й прикордонній службі, але не надали низку найменувань техніки й апаратури, а саме: понад 100 броньованих машин Humvee, броньовані карети швидкої допомоги, системи очищення води, медичне обладнання й т.ін.

Також Вашингтон провів заміну деяких найменувань, запитуваних українською стороною, на інші, щоб виключити використання американської допомоги в наступальних операціях. Зокрема, приціли нічного бачення були замінені на прилади нічного бачення, а контрбатарейный радар далекого радіуса дії - на менш ефективний антимінометний радар.

Прес-секретар Держдепа Джен Псакі підтвердила агентству, що наразі США поставили в Україну лише близько половини обіцяної допомоги. Однак у зовнішньополітичному відомстві Сполучених Штатів наполягають, що держава планує виконати зобов'язання.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber