1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

До 2020 року в Україні на одну працюючу людину припадатиме вже два пенсіонери – міжнародний політик

276

Країна й українці пройшли через страшні події минулого року і тепер стоять перед новими викликами.

До 2020 року в Україні на одну працюючу людину припадатиме вже два пенсіонери – міжнародний політик

"Я цілком упевнений, що в українців на все це вистачить сил і потенціалу – як кадрового, так і інтелектуального. Головне, що сьогодні в України, з одного боку, є світова підтримка заявлених державою трансформацій. А з другого – уряд готовий використовувати цю міжнародну підтримку. Крім суто фінансової підтримки, я маю на увазі залучення до Кабінету міністрів команди реформаторів, які добре зарекомендували себе у складі урядів інших країн. І це дуже прогресивний крок"– заявив міжнародний бізнесмен, політик і підприємець,  Драшко Ачимович у коментарі для Forbes.

Сьогодні як ніколи важливо рухатися шляхом європеїзації українського законодавства в бік формування культури захищеності населення та фінансового планування, поступового створення стандартів для галузі, професіонального та прозорого нагляду.

Головним у формуванні стандартів галузі, страхової культури, а також у підвищенні рівня фінансової грамотності населення є реформи, які декларує новий уряд. Зокрема, вкрай важливе проведення пенсійної реформи, введення другого і третього рівнів пенсійної системи. Причому ці зміни мають враховувати найкращий європейський досвід.

Сьогодні вже не можна дозволити собі відмашку у вигляді «реформу потрібно відкласти через дефіцит ПФ». Адже це ще більше ускладнюватиме становище всієї пенсійної системи, яка і так перебуває в нелегкій ситуації. Згідно з офіційними даними, трансферти держбюджету Пенсійному фонду зростають: якщо 2004 року вони становили 5,9 млрд гривень, то 2013-го – вже 83,3 млрд гривень.

Витрати самого ПФ за останні 10 років також значно зросли: якщо 2004 року вони становили 36,2 млрд гривень, то 2013 року – 250,3 млрд гривень. При цьому дефіцит ПФУ, який покривається з держбюджету, постійно збільшується. У найближчій перспективі ситуація суттєво погіршиться, оскільки на пенсію масово почнуть виходити представники «бебі-бумерів», народжених у 1950–1960-х. За прогнозами, до 2020 року в Україні на одну людину, яка працює, припадатиме вже два пенсіонери. При цьому переломний тренд зниження кількості працюючих почне свій відлік саме цього року. Ну а до 2050 року кількість працездатних зменшиться до 14,4 млн осіб.

Сьогодні в Україні створилася унікальна ситуація, коли суспільство і населення форсують реформи, формують соціальні запити на позитивні трансформації в державі. А уряд і парламент їх фактично повинні виконувати, дотримуючись запитів суспільства.

"Я б сказав, що саме минулий рік і ті випробування, які випали на долю українців, сформували нові цінності суспільства. Проєвропейські цінності, дуже соціальні й інноваційні"– повідомив Драшко Ачимович.

Що ж до цінностей, які сьогодні транслюють наші клієнти, то це, безумовно, цінності захищеності та фінансової стабільності, впевненості в завтрашньому дні й у забезпеченому майбутньому дітей. Страхова галузь і професійна діяльність якраз і спрямовані на те, щоб усе це запропонувати людям.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber