Кілька депутатів Державної Думи РФ від Компартії підготували запит генеральному прокурору Юрію Чайці та голові Банку Росії Ельвірі Набіулліній з проханням розібратися з Apple, Google, PayPal, Visa, MasterCard та іншими компаніями і їхніми російськими представництвами, які вирішили припинити свою діяльність в Криму.
З ініціативою виступили заступник голови ЦК КПРФ Валерій Рашкін і секретар ЦК КПРФ Сергій Обухов.
"Слідом за введенням щодо Росії економічних санкцій, що грубо порушують фундаментальні принципи діяльності СОТ, президент США Барак Обама підписав указ про блокування власності певних осіб і заборону операцій, що мають відношення "до українського регіону Крим", що, на наш погляд, у ряді випадків суперечить чинному російському законодавству", - вважають комуністи.
Депутати просять генпрокурора розглянути можливість відкликання у російського представництва PayPal ліцензії на банківські операції в рублях та іноземній валюті для платіжних небанківських кредитних організацій.
"Відмова комерційної організації від укладення публічного договору за наявності можливості надати споживачеві відповідні товари, послуги, виконати для нього відповідні роботи не допускається", - сказав Обухов.
Згідно з оприлюдненим у грудні 2014 року указом президента США Барака Обами, американські компанії повинні до 1 лютого 2015 року припинити поставки товарів, послуг і технологій у Крим.
Міжнародний платіжний інтернет-сервіс PayPal повідомив, що припиняє обслуговувати жителів Криму. Apple заборонила всім авторизованим дилерам продавати її продукцію в Криму з 1 лютого.