1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Запровадження воєного стану в Україні не є доцільним - радник Президента

549

Запровадження воєнного стану не є за нинішньої ситуації в Україні доцільним.

Запровадження воєного стану в Україні не є доцільним - радник Президента

Про це сказав у програмі ТСН-Тиждень на телеканалі 1+1 радник Президента України та помічник міністра оборони Юрій Бірюков, передає Укрінформ.

«А що змінить офіційне запровадження військового стану? Зміниться ставлення людей до подій на Сході України від того, що це тільки назвуть військовим станом? Та ні!», - вважає Бірюков.

За його словами, ті, хто закликає до військового стану, не враховують інших важливих обставин.

«Не забувайте, що воєнний стан - це ще й обмеження свободи слова, обмеження права на збори, обмеження засобів комунікації, відключення інтернету, можливість конфіскувати будь-яке майно на користь армії та можливість примусової праці на користь армії. І ось коли доходить до цього моменту, як правило, прихильники воєнного стану різко замовкають», - пояснює Бірюков.

Не менш важливо, вважає радник Президента, враховувати й непросте становище вітчизняної економіки.

«Адже військовий стан - це переведення рейок усієї економіки країни тільки на війну. А ще ми маємо пам'ятати, що в нашій економіці взагалі ахова ситуація. Нам потрібні в тому числі й кредити того ж Міжнародного валютного фонду. А країнам, де оголошено воєнний стан, ніхто кредити не дає», - підсумував Бірюков.

Раніше із закликом ввести військовий стан на Донбасі виступила партія "Батьківщина", яка опублікувала відповідну заяву свого лідера Юлії Тимошенко. Із аналогічною заявою, де ратує за введення військового стану на території Донецької та Луганської областей, виступив і нардеп Олег Ляшко. 

«Ми не агресори, ми не будемо нікому оголошувати війну, але для того, щоб правильно організувати оборону, нам невідкладно потрібно вводити локальний воєнний стан в Луганський та Донецькій області. Це питання життя України, це питання фахового та ефективного опору російській агресій. ... Існують закиди, що введення воєнного стану завадить Україні отримати допомогу від МВФ. Скажу коротко: це не відповідає дійсності», - наголосила Юлія Тимошенко.

Те, що в Україні потрібно вводити воєнний стан, вважає і "Свобода". Про це, виступаючи в парламенті, сказав позафракційний нардеп-"свободівець" Андрій Іллєнко, - повідомляє Gazeta.ua

Згідно з українським законодавством, при введенні воєнного стану, яке можуть оголосити на бунтівному сході України, при військовому положенні влада на місцях фактично переходить до військових. У містах з'являться коменданти - саме за ними останнє слово у прийнятті рішень. Військові зможуть вилучити для своїх потреб будь-яке майно - будівлі, автомобілі, техніку. Як у підприємств, так і у простих жителів регіону. Тимчасово. Оформивши спеціальні папери. У будь-якого місцевого жителя - в зоні воєнного стану - можуть зажадати розмістити в своєму будинку солдатів і офіцерів. У законі це називається "військово-квартирна повинність". Може бути введена і "трудова" повинність. Якщо ти потрібен армії - йдеш служити або працювати на її благо. У законі є уточнення - основне місце роботи до мирного часу при цьому зберігається. А от зарплата – ні. У містах і селах буде введено комендантську годину. В'їзд і виїзд в населені пункти - тільки з дозволу армійців. Військовозобов'язаним заборонять виїжджати звідти, де вони проживають. Якщо райони визнають небезпечними - влада отримує право прийняти рішення про евакуацію мирного населення.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber