1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Вимушені переселенці на Закарпатті отримають гроші на житло і компослуги

263
Суспільство Без регіону (не видаляти!)

1 жовтня Уряд прийняв постанови якими передбачено облік та надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам із тимчасово окупованої території України.

Вимушені переселенці на Закарпатті отримають гроші на житло і компослуги

1 жовтня Уряд прийняв постанови якими передбачено облік та надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам із тимчасово окупованої території України та районів антитерористичної операції. Допомога передбачена для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Облік, призначення та виплата адресної допомоги здійснюється органами соціального захисту населення, повідомляє департамент соціального захисту населення ОДА.

Допомога призначається з дня звернення терміном не більше як на шість місяців, в таких розмірах:

- для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім’ї);

- для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок  психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.

Розмір отриманої грошової допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber