<p>Актуальну проблему «Чому не їздять рейсові автобуси?» <a href="http://vynohradiv.info/publications/1149-narazi-vsi-23-marshruty-rajonu-zabezpecheni-pasazhyrskym-transportom-ale-v-obmezhenij-kilkosti" rel="nofollow">«Новини...
Актуальну проблему «Чому не їздять рейсові автобуси?» «Новини Виноградівщини» порушили минулого тижня. Розгорнутий коментар з цього приводу надав перший заступник голови райдержадміністрації Михайло РУСАНЮК.
– Справа в тому, що 6 січня 2013 року вступив у дію Закон «Про автомобільний транспорт» у новій редакції із змінами та доповненнями. Суттєві зміни внесено у ст. 6 цього Закону щодо забезпечення перевезення пасажирів на приміських та міжміських маршрутах. З’явилися дві суттєві відмінності. Головна – забрали пункт про можливість видачі тимчасових дозволів.
Зазвичай, вже роки проводилися конкурси на визначення автоперевізника, а на момент, поки проходили конкурсні процедури, підготовки, видавалися тимчасові договори терміном на три місяці і надалі по можливості продовжувалися. Це здійснювала обласна адміністрація. Пункт про тимчасові дозволи виключили, натомість змінили те, що організацію на приміських маршрутах здійснювала ОДА, а зараз дозволи на пасажирські перевезення автобусів, які не виходять за межі району, здійснюватиме РДА.
У прикінцевих положеннях Постанови виписано порядок проведення конкурсу на визначення автоперевізника. Колізія полягає в тому, що конкурс має проводити нібито районна адміністрація, до якої перейшли повноваження, а порядок його проведення прописаний лише для облдержадміністрації. Ці нюанси були б врегульовані, якби був пункт про видачу тимчасових договорів. Саме це і стало причиною зменшення рейсів автобусів, які курсували до цього. Але адміністрація вже у січні знала про те, що в березні закінчиться дія договору на деякі маршрути. І якби ми не вжили певних заходів, проблеми з пасажирськими перевезеннями мали б ще тоді.
Наразі всі 23 маршрути району забезпечені пасажирським транспортом, але в обмеженій кількості. Якщо, до прикладу, на Пушкіно їздили 7 автобусів протягом дня, то зараз — лише чотири. Зранку та ввечері автобуси відвозять людей на роботу і в кінці робочого дня додому, в обідню пору – на базар. Перевезення здійснюються у трьох формах: маршрутними таксі приватних підприємців (таких, що мають ліцензії, у районі – 15), резервними маршрутами, які з дозволу автостанції можна вводити на той чи інший напрямок, та нерегулярні перевезення. Ціна не змінилася. Єдина незручність – на даних маршрутах не можуть застосовуватися пільгові перевезення.
Аби подолати всі ці незручності, ми зверталися з клопотаннями в обласну адміністрацію та безпосередньо до губернатора краю Олександра Ледиди. Від ОДА маємо копії листів, якими вони повідомляли про цю ситуацію Кабмін, зокрема, Прем’єр-міністра Миколу Азарова. Зараз розробляються ряд заходів по усуненню перешкод. Минулого четверга відбулося засідання обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій, яку очолює перший заступник губернатора Ігор Свищо, на якому, окрім загрози паводків, йшлося й про організацію перевезень. Тобто, зараз в ОДА вирішується питання щодо врегулювання рейсових перевезень. Процедура конкурсу передбачає ряд регуляторних актів, а на все це потрібен час.
Виноградівський район єдиний у краї, де пасажирські перевезення здійснював лише один перевізник. Але зараз приватні підприємці або будь-які суб’єкти господарювання також можуть здійснювати пасажирські перевезення, якщо мають на те відповідний дозвіл, ліцензійну карту. Бо на даний час дозволу на маршрути немає навіть ПрАТ «АТП-12144». До конкурсу допускатимуться всі, переваги матимуть перевізники, у яких більше транспортних засобів, новіші автобуси з більшою кількістю посадкових місць. Проте, коли ми оголосимо конкурс, заявки можуть подавати не лише перевізники Виноградівщини, а й із сусідніх районів без обмежень. Хто запропонує кращі і дешевші послуги – ті і будуть займатися автоперевезеннями пасажирів.
Читайте також:
- Низькі температури й світловий "Армагедон": закарпатці почали готуватись до найгірших сценаріїв
- «Закарпаттяобленерго» попереджає про відключення світла 6 листопада
- Його терміново знімають з полиць: українцям радять не вживати цей продукт, — Держпродспоживслужба
- Не померти із голоду й вижити: закарпатцям слід зробити запаси найнеобхіднішим овочем
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 6866 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 10809 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 4086 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 8604 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1132 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 2176 0 Суспільство