1. Новини Закарпаття
  2. >

20 днів на території України або конфіскація майна

30.06.2013 10:27 0 Суспільство

В Україні почали відбирати машини з іноземними номерами, які перебували в країні більше 20 днів. Раніше такі авто могли їздити без перешкод весь рік, однак...

В Україні почали відбирати машини з іноземними номерами, які перебували в країні більше 20 днів. Раніше такі авто могли їздити без перешкод весь рік, однак Державна митна служба 5 березня змінила поняття “комерційний автомобіль” і зменшила строки його перебування в Україні. Тепер такі машини можуть їздити по території України не більше 20 днів.



У 18 разів скоротили максимальний строк перебування в Україні автомобіля з  іноземними номерами. Тисяча євро та іноземець, який привезе вам машину, гарантували комфорт на рік. П’ятого  березня строк зменшили до 20 днів. Українці, які про це не знають, сплатять по вісім з половиною тисяч гривень або ж 170 гривень за кожен прострочений день.  Захист вітчизняного виробника – улюблене гасло влади, коли справа стосується мита. Про те, що часто цей виробник здирає три шкури зі своїх же співвітчизників, забувають, особливо,  коли мова йде про автомобілі: саме на них мито чи не найвище.

Придбавши нормальне авто за тисячу євро, розмитнювати його українці, закономірно, не поспішають, от і викручуються, хто як може: що п’ять або ж десять днів перетинають митницю, реєструють фіктивні фірми і незлим тихим поминають на кордоні ВладуНайпопулярнішим способом постійно їздити на авто в Україні і не вітатись щотижня з прикордонниками було ввезення транспорту, до прикладу, словаком – терміном на рік. 5 березня через зміну в законодавстві тлумачення поняття «комерційне авто» цей спосіб українцям прикрили.Складність у тому, що вивезти і завезти авто має знов та сама людина – іноземець.

Схема хитромудра, тож  виглядає, ніби вирішили заробити якщо не на розмитненні, так на штрафах – саме до цього призвело скорочення терміну. Пану Назару в цьому плані пощастило – відмовився від угоди в останній момент: словак зажадав додаткову плату за кожну поїздку на рік уперед. Каже: на багатьох чекає сюрприз.

Власники таких авто згодні навіть платити податок, якщо той, на відміну від штрафів і тарифів розмитнення, буде  розумним.Тим же, кого заманивши цукеркою, влада вирішила,  грубо кажучи,  нагріти, юристи радять бодай спробувати звернутись до суду: не  знаючи  законодавства, вам могли скласти протокол з помилками.Якщо  ж ні,  доведеться таки платити: 170 гривень за кожну добу або ж 8 з половиною тисяч кровних гривень – така ціна великого прикордонного обману.

М-студіо