1. Главная
  2. >
  3. Общество

Із «закарпатського» вітру виробили перший мільйон кВт/год електроенергії: яка ситуація в регіоні?

806
Общество Закарпатье

Вироблено перший мільйон кВт/год електроенергії із «закарпатського» вітру, - Віктор Микита.

Із «закарпатського» вітру виробили перший мільйон кВт/год електроенергії: яка ситуація в регіоні?

Вітропарк, котрий розпочав роботу на початку поточного року на Закарпатті, виробив перший мільйон кВт/год електроенергії. У межах проєкту продовжується розбудова інфраструктури й збільшення обсягу генерації.

Громади й регіони впевнено тримають курс на енергетичну децентралізацію, – повідомив заступник голови Офісу президента Віктор Микита.

– Одним із пріоритетних напрямів розвитку та зміцнення української енергосистеми в умовах війни залишається електрогенерація з відновлюваних джерел, серед яких важливе місце займають вітрові електростанції.

Зокрема, на Закарпатті вітропарк, котрий розпочав роботу на початку поточного року, виробив ПЕРШИЙ МІЛЬЙОН кВт/год електроенергії. У межах проєкту продовжується розбудова інфраструктури й збільшення обсягу генерації.

На Волині триває будівництво вітрової електростанції, яка складатиметься з понад 20 вітротурбін.

На Хмельниччині завершують зведення однієї з двох вітрогенеруючих установок потужністю 2 МВт, котру планують ввести в експлуатацію на початку 2025 року.

Кожен із цих проєктів реалізовується інвесторами безпосередньо в громадах за підтримки ОВА із дотриманням необхідних екологічних норм.

Тергромади підтримали стратегію Президента Володимира Зеленського та вирішили, що в умовах тотального знищення енергоінфраструктури росіянами шлях до децентралізації енергетики є прагматичним рішенням, яке дозволить не тільки підтримати енергетичну систему країни, а й забезпечити реальні надходження коштів до бюджету для розвитку та функціонування ТГ.

Водночас розбудова системи електрогенерації з відновлюваних джерел – одне із зобов’язань України в межах перемовин щодо вступу до Європейського Союзу, котре наша держава реалізовує попри воєнний стан.

Кожна громада і регіон у взаємодії та координації із Міненерго формують власні енергогенеруючі потужності для того, щоб забезпечити сталість функціонування критичної інфраструктури й забезпечити українців електрикою в кризовий період.

Це одне із пріоритетних завдань кожного очільника області, району та ТГ. Результатом роботи повинна стати ефективна система енергогенерації, яка буде стійкою до потенційних і реальних атак ворога й допоможе закрити потреби людей на місцях.

Читайте также:

Поделиться:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber