Теплові насоси захищають клімат, оскільки вони отримують близько трьох чвертей енергії для опалення з навколишнього середовища. Детально про особливості технології написано за посиланням https://stiebel-eltron.in.ua/ua/statti/124-teplovij-nasos. Найбільш поширеними джерелами тепла є повітря, грунт і грунтові води. Щоб використовувати безкоштовне тепло навколишнього середовища, для теплових насосів потрібно лише невелика кількість електроенергії для роботи компресора та циркуляційних насосів насоса. Технологія, юридичні вимоги і витрати різняться в залежності від того, з чого відбирається енергія - з повітря, землі або води.
Тепловий насос: зворотній принцип роботи холодильника
Коли на вулиці стає дуже холодно, це лише питання часу, коли ви відчуєте холод і всередині будинку. Тому що тепло завжди рухається по градієнту температури - від більш теплого до більш холодного. Тепловий насос долає цей, здавалося б, неминучий закон природи. Це дозволяє переміщати тепло в напрямку, протилежному градієнту температури, тобто від холоду до тепла. Як це працює? Принцип роботи теплового насоса в основному ідентичний принципу роботи добре відомого побутового приладу - холодильника. Однак якщо холодильник витягує тепло з свого внутрішнього простору і віддає його назовні, то тепловий насос витягує тепло зовні і віддає його в будинок у вигляді теплової енергії. Для цього тепловий насос використовує фізичний принцип, який називається ефектом Джоуля-Томсона.
Історія теплового насоса
Розвиток технології теплових насосів йде корінням в 19 століття: француз Ніколя Карно опублікував перші принципи роботи теплового насоса в 1824 році. Через добрих 100 років в Цюріху були введені в експлуатацію перші великі системи теплових насосів для опалення будівель. У 1969 році Клеменс Оскар Ватеркотте підключив перший грунтовий тепловий насос в Німеччині. З тих пір теплові насоси для опалення приміщень і виробництва гарячої води перетворилися в надійний і екологічний варіант опалення. Завдяки багаторічному досвіду технологія також постійно вдосконалюється за рахунок інновацій. В останні десятиліття теплові насоси змогли по-справжньому утвердитися на ринку опалення в якості екологічної альтернативи класичному газовому і електричному опаленню. Це пов'язано з тим, що в даному випадку тепло виробляється не за рахунок спалювання викопного або поновлюваного (дрова) палива, а за рахунок використання енергії навколишнього середовища і електрики.
Читайте также:
- Дом - призрак или полтергейст?: какая история пугает жителей одной из построек в Закарпатской общине?
- Девять часов плановых: где закарпатцам отключат свет уже завтра и будут ли графики еще сегодня?
- Земляная звезда - необычный гриб: на что охотятся закарпатцы в морозных лесах? (ФОТОФАКТ)
- Первый и последний штурм: оккупант раскрыл ужасы войны в российской армии
- Поделиться:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 38 0 Новости партнеров