1. Новости Закарпатья

Готель чи хостел — ось у чому питання.

До якої б цікавої країни не завітав турист, яким би витривалим він не був, все одно рано чи пізно він виб’ється з сил та почне замислюватися про перепочинок та сон. У класичній ситуації турист заздалегідь обирає та бронює номер у готелі. Але декому абсолютно байдуже, де провести ніч: в персональному комфортному номері або в простій кімнаті з великою кількістю сусідів. Отже декілька порад: де краще проживати під час мандрівки.

Житло входить до переліку найважливіших аспектів планування подорожі. І готелі, і хостели мають свої переваги і недоліки, тому кожен з них має своїх прихильників і супротивників. Що ж краще вибрати туристу-початківцю?

Більшість пересічних громадян вбачають велику різницю між хостелом та готелем, що призводить до виникнення всіляких стереотипів та вигадок.

Будь-який варіант проживання має право на існування.

У кожного власні міркування, згідно з якими він бронює житло в незнайомому місті. І це не свідчить те, що хтось з мандрівників чинить вірно, а хтось ні.

  • Проживання в охайному готельному номері — добрий варіант для туристів, які надають перевагу комфорту та цінують особистий простір. Їм необхідно мати власний "куточок" із повним переліком зручностей та можливістю по-справжньому відпочити і відновити сили.
  • Хостели — це більш «спартанська» атмосфера. Хоча б тому, що в кімнаті не вийде усамітнитися та уникнути хоча б мінімального спілкування з незнайомими людьми.

Через таких відмінностей у суспільства сформувалася думка, що ці заклади призначені для абсолютно різних людей. На сьогодні ситуація не на стільки однозначна. Так, розміщення в деяких хостелах може скласти конкуренцію більш коштовним готелям. Хостел — це не завжди галасливі компанії і цілодобове свято. А проживання в готелі не обов'язково має на увазі абсолютну ізоляцію і усамітнення.

Хостел — це для молоді!?

Існує стереотип, що в хостелах мешкає виключно молодь. Це твердження є досить поширеним, особливо серед тих, кто до цього жодного разу не переступав поріг власного будинку. Адже вони не бачили як насправді виглядає сучасний hostel. На їхню думку, хостел це постійний ґвалт, пияцтво та непристойна поведінка.

У сучасному світі майже кожен хостел пропонує різні варіанти розміщення. Крім кімнат розрахованих на велику кількість гостей, можна зняти одно- та двомісні номери з усіма зручностями, які часто нічим не відрізняються від готельних апартаментів. Звичайно, їх вартість трохи вище, але ця відмінність варта того.

А ось для справжніх поціновувачів хостельного життя основна перевага полягає не стільки у вартості номерів, скільки в можливості відчути своєрідну, неповторну атмосферу цього виду розміщення. Це і нові знайомства, і спільні посиденьки, і можливість попрактикувати іноземні мови тощо.

Трохи про готелі

Думка, що «зіркові» готелі користуються попитом лише серед забезпечених іноземців не є вірною. Насправді відсоток іноземців і в готелі, і в хостелі майже однаковий. В готелі туриста приваблює набір додаткових послуг, які не пропонуються у більшості хостелів. До них можна віднести бари, ресторани, басейни, спортзали, конференц-зали та ін. Але все це з розряду недешевого комплексного сервісу, а не економного розміщення.

Зі сказаного вище виходить, що мандрівникові потрібно спробувати обидва варіанти і вибрати найбільш підходящий особисто для себе. А приємні емоції можна отримати як у коштовному готельному номері, так і в недорогій кімнаті хостелу. Головне не втрачати оптимізму і в кожній ситуації шукати позитив.

Наостанок треба навести деякі приклади. Зупинимося на двох представниках сфери готельних послуг у м. Києві, які розташовані у Подільському районі міста біля станції метро «Тараса Шевченка». Це:

Завітайте та поділіться власними враженнями про ці заклади.

Вдалих вам подорожей.