1. Новости Закарпатья
  2. >

Безпечна угода на вторинному ринку нерухомості Ужгорода

23.05.2019 13:35

Багато українців, займаючись поліпшенням житлових умов, не враховують важливі фактори, що впливають на безпеку угоди. Навіть досвідченим ріелторам не завжди вдається передбачити всі важливі нюанси. Хоча якщо зберігати спокій та діяти за заздалегідь складеним планом, на основі порад досвідчених юристів, стати власником вторинної квартири за вигідною вартістю та в рамках закону що діє в Україні реально.

Правила вибору житла

Основними правилами вибору вторинної нерухомості на українському ринку, як в принципі квартири в новобудові, є визначення відповідного району та вивчення стану об'єкта. Також важливо зважити переваги недоліки різних варіантів. Наприклад, переїхати в новобудову до введення об'єкта в експлуатацію не вийде, а заселитися у квартиру від власника можна після підписання договору. Але незалежно від цього вибір відповідних варіантів краще проводити на основі правдивої інформації, представленої сайтом DOM.RIA.

Сьогодні, наприклад, продаж житла в Ужгороді на DOM.RIA – це оптимальний варіант для покупців та для продавців. Завдяки програмі перевірених оголошень, перші можуть не сумніватися в достовірності інформації, а другі можуть довести свою добропорядність як продавець житла. Це стало можливо завдяки тому, що інспектор сайту виїжджає на об'єкт та фіксує його стан панорамною камерою. Умови, створені для клієнтів на сайті, дозволили DOM.RIA стати №1 серед конкурентів у сфері нерухомості по всій Україні.

Нюанси вторинного ринку нерухомості

Важливо враховувати, що вартість нерухомості в Ужгороді закономірно збільшується стосовно центральної частини міста. Тобто будинки на околиці дешевше квартир в престижних міських районах. Тому оголошення з привабливою вартістю, навіть помічені як «термінові» повинні викликати певні підозри. Зазвичай це виверт шахраїв, а не пропозиція від власника.

Щоб не поповнити ряди ошуканих покупців важливо зосередитися на наступних моментах:

  • адекватності власника нерухомості;
  • наявності всієї необхідної документації;
  • районі розміщення будови;
  • стані під'їзду;
  • прилеглої території;
  • розвитку інфраструктури району.

Тільки оцінивши всі важливі нюанси та зіставивши їх з реальним станом справ можна не переживати про рентабельність вкладених фінансових коштів.

Плюси та мінуси ріелторських послуг

Природно якщо терміновість пошуку та придбання квартири знаходиться на пріоритетному місці, то співпраця з ріелторським агентством цілком виправдана. Однак варто враховувати, що послуги посередника часто складають від 4 до 12% вартості житла що забагато. При цьому оплачуються вони безпосередньо покупцями яким і без того доведеться потратити багато коштів. Тому важливо закласти додаткові витрати в бюджет. Якщо ж фінансове становище покупця обмежена, то доведеться займатися всіма питаннями власними силами. А на це потрібно багато часу, сил та знань. Хоча економія грошей на послуги ріелтора повністю виправдає зусилля покупця.

Уникаємо співпраці з шахраями

Сьогодні непорядні власники житла в Ужгороді вдаються до наступних схем обману довірливих покупців:

  • реалізація житлоплощі, за дорученням яке відкликане;
  • продаж квартири по підробленим правовстановлюючим документам;
  • подвійні продажи житла відразу декільком покупцям;
  • інформаційні агентства на вторинному ринку нерухомості, що пропонують покупку неактуальних пропозицій;
  • отримання авансу без розписки та попереднього договору.

Жоден адекватний юрист не порадить передавати аванс до складання попередньої згоди або розписки. Оглядаючи житлоплощу обов'язково переконайтеся, що її фактичний стан відповідає даним прописаним в технічному паспорті, виданим БТІ. Якщо у власних силах немає впевненості краще за помірну плату залучити до співпраці досвідченого юриста.

Оглядаємо житлоплощу перед покупкою

Перш ніж перейти до огляду нерухомості що сподобалася в Ужгороді важливо переконатися, що у власника є документ, що підтверджує право розпоряджатися квартирою на законних підставах. Якщо правовстановлюючого документа немає, то подальшу співпрацю краще відразу припинити. Якщо з документальною частиною угоди все в порядку можна переходити до зовнішнього вивчення житлоплощі. Для цього перевірте наступне:

  • якість роботи вікон;
  • освітленість житлових приміщень;
  • тиск води в крані;
  • роботу газових приладів;
  • тріщини на стелі та стінах.

У разі виявлення будь-яких, навіть незначних дефектів, ви маєте повне право просити знизити вартість. Після того як всі супутні питання будуть улагоджені, між зацікавленими сторонами угоди, можна переходити до безпосереднього підписання договору купівлі-продажу. Та тільки після цього можна передавати продавцеві гроші та переходити до етапу переоформлення квартири.