1. Новости Закарпатья
  2. >

Як безпечно купувати вторинну житлову площу?

25.04.2019 13:03

Навіть з огляду на розвиток первинного ринку нерухомості, реалізацією якої займаються безпосередньо забудовники та ріелтори, вторинні квартири від власників, залишаються популярними. Однак перед тим як погодитися на угоду важливо вдатися в технічні та юридичні тонкощі майбутнього процесу. Адже знизити всі супутні ризики, обумовлені процвітанням шахрайства можна тільки досконально перевіривши документи на житло, його історію та право продавця розпоряджатися реалізованим об'єктом. Тільки відповідальний підхід гарантує успіх.

Схема самостійної покупки квартири

Придбання житлової нерухомості на вторинному ринку має на увазі стандартний план дій з боку покупця:

  • Вивчення вподобаних варіантів. Покупцеві необхідно вивчити технічний стан житла та в разі виявлення проблем просити в продавця знижку.
  • Внесення завдатку та його запевнення у нотаріуса. Письмова угода стане гарантією, що власник квартири не буде шукати інших покупців, а буде займатися підготовкою документів.
  • Вивчення правовстановлюючої документації на об'єкт угоди. Сьогодні це виписка з державного реєстру.
  • Підписання договору купівлі нерухомості в присутності нотаріуса.
  • Оплата встановлених державою податків та мит.
  • Отримання ключів від купленого житла та реєстрація прав власності.

Це короткий перелік кроків, які необхідно пройти покупцеві житла на вторинному ринку нерухомості. Вони можуть доповнюватися та змінюватися, але алгоритм залишається незмінним. Головне приділити кожному етапу достатньо уваги.

Сьогодні продаж квартир Дрогобич на сайті DOM.RIA – це вигідний варіант для всіх сторін угоди як покупців, так продавців завдяки програмі перевіреного житла. Вивчаючи актуальні оголошення по посиланню на сайті DOM.RIA, покупці можуть вибрати варіанти з перевірених пропозицій. Перевірені квартири – це об'єкти досліджені інспектором. Це означає, що фахівець все задокументував та зафіксував панорамною камерою. Впровадження програми перевіреної нерухомості допомогло сайту DOM.RIA стати №1 серед конкурентів вторинного українського ринку.

Податки та мита

Багато покупців враховують суто ціну нерухомості, забуваючи про супутні витрати. Навіть погодивши підсумкову вартість з власником потрібно пам'ятати про передбачене державою оподаткування. Покупцеві доведеться виплатити 1% вартості, визначеної оцінювачем, до пенсійного фонду. Ще більше податків сплачує продавець: державне мито 1-5% та військовий збір 1,5%. Ще дорожче угода обійдеться особам, які не є резидентами країни. Від встановлених зборів звільняється І та ІІ група інвалідів ВВВ, та громадяни, які постраждали під час Чорнобильської катастрофи або в процесі ліквідації її наслідків.

Як мінімізувати ризики покупки?

За статистикою угоди на вторинному українському ринку найчастіше пов'язані з ризиками втрати значної грошової суми та придбаного житла. Тому кожен адекватний покупець зобов'язаний починати операцію з докладної перевірки правовстановлюючих документів на об'єкт. Для цього потрібно попросити у власника квартири наступну документацію:

  • висновок про приватизацію об'єкта;
  • свідоцтво про отримання квартири в дарунок або в спадщину;
  • виписка з державного реєстру майнових прав.

Справжність наданої документації повинна бути завірена юристом. Після цього можна приступати до наступного етапу операції. Це перевірка всіх осіб що зареєстровані на житловій площі. Навіть коли квартира переходить у власність іншій людині, прописані в ній люди можуть проживати на законних підставах. Тому потрібно переконатися щоб всі, раніше зареєстровані особи були виписані.

Особливу увагу потрібно приділити неповнолітнім, які проживають у квартирі. Їх виписка можлива тільки при наявності згоди опікунської ради. Інакше діти навіть після продажу мають право на частину житла поки не досягнуть повноліття, або не буде вжито відповідну постанову судом. Бажано переконатися, що після виписки неповнолітніх їх права будуть дотримані.

Ще одним важливим моментом, якому потрібно приділити увагу при покупці житла є наявність перепланування. Будь-які зміни, внесені у квартирі, повинні бути зареєстровані в бюро технічної інвентаризації. Якщо планування житлоплощі відповідає документам з БТІ, то можна сміливо продовжити угоду.

Оплата покупки: основні нюанси

Тільки перевіривши всю документацію та запевнивши її у юриста можна передавати заздалегідь обумовлену суму грошей продавцю. Фахівці не рекомендують розплачуватися готівкою. Набагато безпечніше та зручніше перерахувати кошти на рахунок продавця в банку. Після цього покупець отримає ключі та може переходити до реєстрації нерухомості в державному реєстрі, після чого він стане власником купленого житла.