Вишивка з першого погляду - справа дуже непроста і трудомістка. Так, подумає кожен, хто жодного разу не тримав в руках п'яльця. І дарма! Це дуже цікаве і зовсім неважка заняття. Варто зауважити, що така вишивка використовується не тільки в одязі, але і як предмет декору в аксесуарах інтер'єру. Цей вид рукоділля дає безмежні можливості для втілення різних фантазій, і нічим не примітну річ зробить абсолютно унікальною. Де ж Батьківщина цього заняття, і що потрібно для того щоб його освоїти?
Місцезнаходження виникнення вишивання хрестиком визначити важко. У давнину вишивали і в Ірані, і в Індії, і в Візантії, і на Київській Русі. Причому візерунки в Ірані та Індії відрізняються великою кількістю природних мотивів: зображення птахів, тварин, рослин. Вишивка Візантії відрізняється великою кількістю шовкового шиття і різноманітними візерунками. Вишивка хрестиком була дуже популярна на Київській Русі, нею прикрашали костюми і предмети побуту, кожен візерунок мав своє значення і міг розповісти про сім'ю чимало цікавої інформації. У вісімнадцятому столітті вишиванням в Україні займалися вже всі верстви населення. І вишивка в свою чергу стала ділитися на міську та народну. Міська була наповнена новими західними віяннями, а народна вишивка зберегла в собі риси традиційні для українського селянства.
Навіть зараз цей вид рукоділля не втратив своєї популярності. На просторах популярного Інтернету можна відшукати безліч різних варіантів на будь-який смак. Картини варіюються від малого розміру до величезних панно.
Що ж потрібно знати про цей вид рукоділля, щоб впевнено їм опанувати? Що потрібно для того, щоб почати?
Важливою умовою для існування вашої роботи є канва. Від неї залежить щільність вироби, його розмір і вид. Для початківців майстринь можна придбати канву Аida 14. Вона має досить великі отвори, що дозволяють не сильно напружувати зір.
Безсумнівно, потрібно ж чимось вишивати. Тому знадобляться голки і нитки муліне. Голку краще підбирати зі своїх міркувань: по зручності. А ось з нитками складніше. Якщо придбати набір, то традиційно в ньому буде і канва, і картинка з розміткою, голки і нитки муліне, вже підібрані для вашої роботи. Але якщо ви дієте самостійно, процес підбору ниток може затягнутися. Тому, як правило, на схемах вишивки хрестиком проставляються номери кольорів і фірми, які виробляють нитки. Саме з цими номерами умільці приходять в магазин все для вишивки, і вибирають те, що їм потрібно.
Методи вишивання хрестиком:
1. За кольорами (вишивання по квітам послідовно, по безперервній області на схемі).
2. Рядами (вишивання ряду різними кольорами безперервно, поки ряд не закінчиться).
Як відомо, прогрес зробив крок далеко вперед і тепер багато візерунки придумує і виконує машина, а ця техніка називається математичним моделюванням. Багато сайтів пропонують можливість самим створити схему, наприклад, вишити свій портрет, і вже самі підбирають нитки і розмір канви. Вишивка хрестиком вимагає посидючості і терпіння, але в той же час дуже заспокоює. При високому рівні цього майстерності час за цим заняттям летить непомітно, а отриманий результат доставляє безліч позитивних емоцій.
Читайте также:
- Разделить Украину на три части? Российский план, разоблаченный украинской разведкой
- Винницкий ракетный завод «Порохтар» представил новый ОТРК «Ліщина» — мем в действии
- В понедельник 45 населенных пунктов Закарпатья останутся без света: причина отключений известна
- Дом - призрак или полтергейст?: какая история пугает жителей одной из построек в Закарпатской общине?
- Поделиться:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 37 0 Новости партнеров