1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Виноградівщині людей знову підбурють проти сміттєвого полігону

29.08.2014 21:54 Чутки

У селі Хижа Виноградівського району, де громада виявила зацікавленість у будівництві полігону твердих побутових відходів, розпочато таємний збір підписів...


У селі Хижа Виноградівського району, де громада виявила зацікавленість у будівництві полігону твердих побутових відходів, розпочато таємний збір підписів...
Сміттєзвалище біля с. Хижа, де планується будувати полігон
У селі Хижа Виноградівського району, де громада виявила зацікавленість у будівництві полігону твердих побутових відходів, розпочато таємний збір підписів проти цього проекту.

Про це Голос Карпат повідомив мешканець села, який через своє службове становище побажав залишитись анонімним. За словами джерела, збором підписів проти будівництва сучасного сміттєзвалища займається колишній голова села, який прагне повернути собі втрачену посаду.

Річ в тім, що при згоді громади на будівництво полігону, селу будуть надані щедрі фінансові преференції. За 15 мільйонів гривень, розділених на 5 років, у закарпатській глибинці реально буде відремонтувати дороги, освітлення, водопровід і приміщення дитячого садка. А такі успіхи зроблять рейтинг сільського голови непереборним.

Подейкують, що між сільськими радами Хиж і сусіднього Королева навіть зав’язалася конкуренція. Адже землі, де планується полігон, не належать жодній із них, а згідно із законом, є власністю району. Якщо першою надасть дозвіл на будівництво громада Королева, а там уже створене відповідне комунальне підприємство, то й кошти виділять туди ж. А сусідня Хижа залишиться без грошей, але з тим же полігоном.

Нагадаємо, на Виноградівщині шукають місце під побудову нового полігону для утилізації ТПВ. Донедавна сміття з усього району звозили на звалище на окраїні Виноградова, проте його ресурс практично вичерпаний.